Передплата 2024 «Добрий господар»

Тільки перемога України та членство в НАТО є запорукою світової безпеки

  • 20.11.2022, 11:55
  • 565

Петро Порошенко, який бере участь у Міжнародному безпековому форумі у канадському Галіфаксі, обговорив з міністром оборони США Ллойдом Остіном посилення підтримки України задля перемоги над агресором

Міжнародний безпековий форум у Галіфаксі. Фото із сайту "Європейської Солідарності"
Міжнародний безпековий форум у Галіфаксі. Фото із сайту "Європейської Солідарності"

Порошенко наголосив: тільки членство України в НАТО є надійною гарантією безпеки.

«Я мав можливість короткої зустрічі з паном Секретарем, вона була дуже насичена. І сьогодні був його програмний виступ під час першого візиту як міністра оборони в Канаду. Ця програмна стратегія була присвячена основній позиції «Чому Україна важлива», — зазначив Порошенко.

«російська агресія проти України є найбільшою загрозою світу після Другої світової війни. Така оцінка Сполучених Штатів, і ми з нею повністю згодні. Це не питання війни росії і України, це загроза для глобальної безпеки світу. Відповідно таку увагу США будуть приділяти підтримці України. Як уточнив пан міністр, це не підтримка України — це інвестиція у світову безпеку. Це буквально ті тези, з якими виходять українці», — констатував п’ятий Президент.

«І це — відповідь скептикам. Бо ви пам’ятаєте, скільки напередодні проміжних виборів в Конгрес і Сенат казали, що відбудуться вибори — і позиція США зміниться, може припинитися фінансування, припиниться підтримка зброєю. Була абсолютно чітка відповідь, що ця підтримка двопартійна. Вона має абсолютну підтримку американського народу. І вона не залежить від тих чи інших змін в американському Конгресі, в американському Сенаті, бо він 100-відсотково підтримує Україну. Дуже важливо було це почути», — наголосив Порошенко.

«Третя позиція — це зацікавленість Сполучених Штатів в руху України вперед. Ми думаємо не тільки про перемогу у війні. Ми думаємо і про те, щоб були продовжені реформи, які приведуть Україну в Європейський Союз», — зазначив Петро Порошенко.

«Я на всіх зустрічах, які відбуваються в Галіфаксі, зокрема — під час розмови з паном міністром, говорив, що єдина умова для забезпечення безпеки в світі і миру — це є українська перемога і членство України в НАТО. Не існує інших механізмів, які здатні це забезпечити», — зауважив Порошенко.

«Я сказав йому — Україна мала багато мирних угод з росією. Це і Будапештська угода, яка була підписана, ратифікована з відповідними безпековими гарантіями. Це була так звана „Велика угода“ 1997-го року, яку я скасував як президент. Де також були надані нам відповідні безпекові гарантії, які не здійснилися, і тому ця угода була беззмістовна, бо росія не збирається її виконувати. І події 2014−15 років, коли були підписані три угоди, протокол, меморандум і домовленості, які передбачали відновлення суверенітету, виведення іноземних військ, виведення важкої техніки і зброї. Стоїть підпис путіна під цими зобов’язаннями. Висновок лише один: не вірте путіну. Угода, яка підписана путіним, не варта паперу, на якому вона надрукована», — зауважує п’ятий Президент.

«Єдиний шлях, яким може бути забезпечена безпека в Європі і мир — це є українська перемога. І ми маємо зробити все можливе для того, щоб перемога здійснилася. Це є зброя, це посилення санкцій включно — і ми маємо починати про це говорити — з екстериторіальними санкціями. Ми маємо перерізати канали російського експорту. Ми маємо перерізати надходження валюти в росію, бо за цю валюту купується зброя, якою вбивають українців», — наголосив Порошенко.

Схожі новини