Компартія в Китаї дозволила Сі Цзіньпіну втретє поспіль керувати країною

  • 22.10.2022, 16:46
  • 480

У Китаї завершився ХХ зʼїзд Комуністичної партії, де затвердили поправки, які дозволять китайському лідеру Сі Цзіньпіну втретє поспіль очолити країну

На зʼїзді члени партії визначили Сі як «основного» лідера партії і закріпили його ідеї як керівні принципи майбутнього розвитку Китаю. «Дві гарантії» забезпечують «основний» статус Сі в партії та централізовану владу партії над Китаєм, пише Reuters.

Крім цього, партія фактично відправила на пенсію кількох важковаговиків китайської політики із Центрального комітету. Йдеться про чинного премʼєра Лі Кецяна, чий термін закінчується в березні, та колишнього очільника провінції Гуандун Ван Яна, якого раніше розглядали наступником Кецяна на посаді премʼєра.

Завершився зʼїзд незвичайною подією — попередника Сі, лідера Китаю у 2002—2012 роках Ху Цзіньтао просто вивели із зали засідань. Жодних пояснень, чому це сталося, у Китаї поки не дають. Сам Ху Цзіньтао сидів поруч Сі Цзіньпіна. Відомо, що Ху Цзіньтао тривалий час виступає за «колективне» управління країною і введення обмежень за віком та термінами.

Схожі новини