Військовий підірвався на міні у річницю знайомства з коханою: тепер йому збирають кошти на протез

  • 13.10.2022, 18:34
  • 536

22-річний хлопець, який втратив руку на війні, вижив та одружується

Перше ТМО Львова
Перше ТМО Львова

Як повідомляє Перше медичне об'єднання Львова, він підірвався на міні у річницю їхнього знайомства. Втратив руку. Вирішив покинути кохану, щоб не обтяжувати. Та вона розшукала бійця і сказала: «Одружись зі мною».

Сергієві Костюченку — 22. Сам з Житомирщини. Ще підлітком був з татом на Майдані. Каже: завжди хотів захищати Батьківщину. Відтак два роки тому підписав контракт. Був на Сході. У лютому його з побратимами перекинули під Київ. Ірпінь, Буча, Мощун. Далі - Луганщина.

29 травня — день поранення — мав бути для них із Юлею особливим. Це річниця знайомства. Сергій хотів відпроситися, щоб поїхати до коханої, однак отримав завдання. І так через нього хвилювався, що навіть не встиг її привітати.

Коли почався артостріл, Сергій був в полі. Пам’ятає лише вибух. Коли розплющив очі, правої руки вже не було, ліва була пошкоджена. Посічені ноги. Він не міг встати і не міг покликати на допомогу — легеня була розірвана. Хлопець пригадує: чекав смерті, бо було дуже боляче. Єдине, за що хвилювався — що його тіла не знайдуть.

Тієї миті на машині повз проїздив побратим. Сергій з останніх сил підняв ногу. І той його побачив.

Далі - реанімація. Коли отямився, Сергій вирішив — покине Юлю. Вона ж розшукала його через побратимів і приїхала. Коли зайшла в палату — Сергій розплакався, а Юля мовила: «Одружись зі мною». Побралися просто в лікарні.

Нині подружжя у Львові - у Національному реабілітаційному центрі Незламні. Приїхали сюди, коли почули — тут запустили біонічне протезування і вже поставили першу таку руку десантнику. З Сергієм тут працює команда з хірургів, протезистів, фахівців з реабілітації та психотерапевтів.

Попереду у хлопця складна операція — Сергій, який уже втратив праву руку, ризикує лишитися лівої - нерви на ній пошкоджені, рука втрачає силу. Операція може зарадити, але шанси — 50 на 50. Відтак хлопцеві якнайшвидше потрібно поставити протез, який коштує він 20 до 40 тисяч євро. Аби придбати такий Сергієві та іншим нашим захисникам, центр «Незламні» разом з благодійною платформою dobro.ua розпочав збір коштів. Долучитися може кожен. Варто лише зайти на сайт dobro.ua — проєкт «Протези для незламних» — і натиснути «підтримати»

Тим часом сам хлопець не сумнівається, що ті, кого захищав він, про нього потурбуються. Адже каже: коли люди чують, що він військовий, то не беруть навіть грошей за каву.

На питання, чи позаду важкий шлях, Сергій із Юлею відповідають: «Ні. Попереду важкий, але ми його пройдемо. Все буде добре. Ми разом».

Схожі новини