Очільник НАТО закликав усі держави відкинути спроби росії захопити українську територію

  • 01.10.2022, 14:00
  • 386

30 вересня 2022 року, Генеральний секретар НАТО пан Єнс Столтенберг провів брифінг для ЗМІ в штаб-квартирі НАТО

— Президент путін заявив, що ще чотири регіони України є частиною росії, — сказав очільник Північноатлантичного Альянсу. — Це найбільша спроба силової анексії європейської території з часів Другої світової війни. Ще 15 відсотків території України. Територія розміром приблизно з Португалію. Незаконно захоплена росією під дулом зброї.

За словами Єнса Столтенберга, фіктивні «референдуми» були спроєктовані в москві і нав’язані Україні з повним порушенням міжнародного права.

— Це захоплення землі є незаконним і нелегітимним, — підкреслив Генсек Альянсу. — Члени НАТО не визнаю́ть і не ви́знають цю територію частиною росії. Ми закликаємо всі держави відкинути відверті спроби росії захопити територію.

— Це вже другий раз, коли росія силою захоплює українську територію, — нагадав глава НАТО. — Але це не змінює характеру конфлікту. Це залишається жорстокою загарбницькою війною росії проти України. І це не змінює нашого зобов’язання підтримувати Україну. НАТО не є стороною конфлікту. Але ми підтримуємо Україну, щоб вона могла відстояти своє право на самооборону, закріплене в Статуті ООН.

Ми єдині й сповнені рішучості захищати кожного члена НАТО. І кожен дюйм території союзників. Це переломний момент. Путін мобілізував ще сотні тисяч солдатів. Займається безвідповідальним ядерним бряцанням. А тепер незаконно анексував ще більше українських територій. Разом це є найсерйознішою ескалацією з початку війни. Ніщо з цього не демонструє сили. Це свідчить про слабкість. Це визнання того, що війна йде не за планом, і що путін повністю провалив свої стратегічні цілі.

путін несе повну відповідальність за цю війну. І це його відповідальність покласти край цьому. Щоб припинити безмірні страждання мужнього українського народу. Щоб покласти край енергетичній та продовольчій кризі, яка вражає багатьох у всьому світі. Якщо росія припинить воювати, буде мир. Якщо Україна припинить воювати, вона перестане існувати як незалежна суверенна держава в Європі.

НАТО підтверджує нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Ми залишаємось рішучими у наданні підтримки Україні, яка продовжує захищатися від агресії росії. Скільки потрібно.

Схожі новини