Передплата 2024 ВЗ

СБУ повідомила про підозру зраднику, який погрожував вбивством керівнику Луганщини

  • 30.09.2022, 12:00
  • 512

Служба безпеки України повідомила про підозру мешканцю Рубіжного, який на початку повномасштабного вторгнення рф допомагав окупантам захопити його рідне місто та сусідній Сєвєродонецьк. Для цього він передавав ворогу детальну інформацію про дислокацію та переміщення Сил оборони України

Правоохоронці затримали чоловіка ще навесні, але оголошення підозри потребувало тривалих експертиз, які вже завершили.

Маючи активну проросійську позицію, соратник агресорів максимально сприяв швидкій окупації регіону. Він зі своєї ініціативи відправив голові Луганської військово-цивільної адміністрації анонімні електронні листи з погрозами.

Зокрема, чоловік «обіцяв» очільнику області фізичну розправу, якщо той не припинить роботу із організації захисту Луганщини від російської навали.

Слідство встановило, що 46-річний працівник рубіжанського хімзаводу «Зоря» наприкінці лютого 2022 року встановив зв’язок з двома представниками російських окупаційних військ.

Він збирав для них детальні дані про дислокацію та переміщення військової техніки, особового складу українських військ та їхню чисельність, розташування фортифікаційних споруд на околицях цих населених пунктів.

Для цього здійснював фото- та відеофіксацію, а зібраний матеріал надсилав «зв'язковим» з детальним описом через закриті канали зв’язку.

Надалі ці розвіддані використовувалися для вогневих ударів по позиціях Сил оборони України, забезпечуючи ворогу тактичну перевагу у боях.

За результатами ініційованих СБУ експертиз зраднику повідомили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

Схожі новини