Передплата 2024 «Добрий господар»

СБУ викрила «розконсервованого» агента фсб на Хмельниччині

  • 30.09.2022, 11:40
  • 496

Під час багатоетапної спецоперації Служба безпеки викрила у Хмельницькій області «розконсервованого» агента фсб — громадянина рф, який прибув в Україну у січні 2022 року

Його «легендою» було нібито відвідування родичів. А справжнім завданням — створення розгалуженої агентурної мережі для збору розвідданих і диверсій у західних регіонах нашої держави.

Агент приїхав в Україну за особистою вказівкою колишнього керівника загону спецпризначення росгвардії «Вітязь» полковника Сєргєя Лисюка. Цей екскомандир російського спецназу входить до найближчого оточення кремля.

У випадку наближення лінії фронту до Хмельниччини він обіцяв російському агенту «вивести» його на окуповану територію через «спецкоридор».

За даними слідства, шпигуном є колишній спецпризначинець внутрішніх військ рф, який неодноразово брав участь у бойових діях, зокрема — на північному Кавказі. Там він перебував на агентурному зв’язку з фсб, але після відставки його перевели у «режим очікування», а «розконсервували», перевівши в Україну.

Оперативники Служби безпеки встановили, що діяльність шпигуна координував кадровий співробітник фсб, полковник Євгєній Пєтрушін з позивним «Гестапо».

У минулому він займався підготовкою спецпідрозділів, а також обіймав посади заступника начальника управління фсб по Дагестану і «першого заступника голови кдб» самопроголошеного Придністров'я.

Координуючись з Пєтрушіним, агент розвідував місця дислокації й переміщення підрозділів ЗСУ та збирав інформацію щодо стану мобілізації та особливостей функціонування стратегічно важливих об'єктів критичної інфраструктури в регіоні.

Для цього зловмисник здійснював приховане спостереження і намагався встановлювати «потрібні» зв’язки з місцевими жителями.

На розвідувально-підривну діяльність він отримував гроші від своїх «кураторів» з рф. Для комунікації між собою використовували закриті канали електронного зв’язку.

Співробітники Служби безпеки своєчасно встановили місцеперебування російського агента, задокументували його дії та запобігли реалізації ворожих планів.

Слідчі СБУ повідомили йому про підозру за ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.

Схожі новини