«У путінізмі немає можливості для появи якогось лідера»

  • 27.09.2022, 14:25
  • 405

Порошенко в інтерв'ю італійській газеті Corriere della Sera закликав західних союзників депутінізувати світову та європейську політику

Петро Порошенко
Петро Порошенко

Він наголосив: очікувати на появу в росії демократичного лідера не варто.

«У путінізмі немає можливості появи якогось лідера. І якщо ви хочете безпеки у світі, ви просто повинні депутінізувати світ. Це означає, що москва більше не повинна платити політикам, громадським організаціям, журналістам — в Європі чи в Італії», — зазначив п’ятий президент.

«Потрібні інші санкції. Це скоротить кошти на російські фінанси, депутінізує Європу та росію», — вважає Порошенко.

Він зауважив, що вже тоді, коли путін хвалився успіхами в Придністров'ї, Осетії, Абхазії, Нагірному Карабасі, Захід мав реагувати, а не відмовляти Грузії та Україні у вступі до НАТО. Тепер, коли путін опинився в ізоляції, він намагається створити антизахідну коаліцію з країнами Азії, — зазначає Петро Порошенко.

«путін розуміє, що у нього велика проблема із Заходом, тому що його війна ведеться не тільки проти України, але і проти західних цінностей. Він розраховував, що Схід, включаючи Китай та Індію, зрозуміє і підтримає його. У торгівлі, техніці, зброї, фінансах. Натомість він отримав нуль. Міністр закордонних справ Китаю заявив, що референдуми недійсні і Китай ніколи не погодиться на анексію росією територій», — констатує Порошенко.

«путін хотів створити антиамериканську і антизахідну коаліцію. Продемонструвати, що світ розділений на дві великі половини: з одного боку ЄС, НАТО, США, Австралія, Японія; з іншого — недемократичні країни, такі як Китай, Індія, Росія. Але цей план повністю провалився», — резюмує п’ятий президент.

Схожі новини