Передплата 2024 «Добра кухня»

У Львові на зиму облаштують житло для ВПО

  • 16.09.2022, 11:30
  • 845

На осінньо-зимовий період для мешканців модульних містечок Львова облаштують нове тимчасове житло

Житло для переселенців. Фото ЛМР
Житло для переселенців. Фото ЛМР

Йдеться про 8 двоповерхових будиночків, адаптованих для проживання взимку. Адже тут жилові блоки, санвузли та їдальні будуть в одному приміщенні. Розмістять його на Сихові, поряд з контейнерним містечком Маріяполіс.

Тим часом містечко у Стрийському парку демонтують, а два інші - законсервують на зиму.

Як повідомив заступник мера Львова з містобудування Любомир Зубач, теперішні контейнерні будинки для переселенців мають опалення. Однак, незручності полягають у тому, що душові, санвузли та їдальні розміщені в окремих приміщеннях.

У новому зимовому містечку вони будуть в одному приміщенні.

«У літній період люди були задоволені проживанням. Теперішні будиночки мають опалення, і мешканці вже можуть вмикати електричні батареї у своїх кімнатах. Але взимку там буде не дуже комфортно, адже, щоб скористатися туалетом чи душем, людям треба виходити на вулицю. Тому ми вирішили переобладнати містечка таким чином, щоб в одному приміщенні були і житлові кімнати, і харчоблок, і душові та туалети», — сказав Любомир Зубач.

Для облаштування теплого містечка польський уряд передасть Львову додаткові модульні контейнери. Також використають контейнери зі Стрийського парку.

«Це містечко виконало свою роль і його демонтують. На його місці, як і обіцяли, відновимо спортивні майданчики. Натомість „Маріяполіс“ та містечко на вул. Пулюя на зиму законсервуємо. А у весняно-літній період їх зможуть використовувати знову», — зазначив Любомир Зубач.

Він додав, що на постачання перших контейнерів від польського уряду очікують вже наступного тижня.

Важливо, що у новому теплому містечку будуть 300 запасних місць і загалом тут зможуть проживати 1300 людей. Зараз у модульному житлі у Львові мешкають приблизно 1 тис. вимушено переміщених українців.

Схожі новини