Передплата 2024 ВЗ

Чехія допускає, ймовірний, вихід Угорщини з Євросоюзу

  • 10.09.2022, 08:15
  • 1 052

Останні дії Угорщини роблять теоретично ймовірною ситуацію, коли вона може вийти зі складу Європейського Союзу

Як пише «Європейська правда», таку заяву міністр уряду Чехії з європейських питань Мікулаш Бек зробив в інтерв'ю чеській радіостанції iROZHLAS.

«Єдність у Європейському Союзі ніколи не була і не буде єдністю єдиного голосу — це завжди буде єдність багатьох. Єдність багатьох голосів, які ведуть між собою діалог, інколи сперечаються, але зрештою знаходять взаємну згоду з ключових питань», — заявив чеський урядовець.

За його словами, в найближчі місяці буде зайнятий «утримуванням Угорщини в європейському мейнстримі», та водночас вказав на «невеликий позитивний сигнал» — відмову Будапешта від вимоги виключити із санкційного списку ЄС трьох олігархів.

«У ЄС переговори часто важкі, і їх можуть вести багато країн. Та Угорщина, на мій погляд, пройшла довгий шлях до краю своєрідної прірви, і тепер вона має вирішити: відійти від цього краю чи ризикнути й стрибнути, про наслідки чого я спекулювати не хочу», — сказав Бек.

На уточнення ведучого міністр уряду Чехії сказав, що в теорії може йтися про вихід Угорщини з Європейського Союзу.

В останні роки угорська влада часто критикує Європейський Союз, зокрема через її звинувачення в порушенні прав людини й верховенства права Будапештом.

Схожі новини