«Це наш „ленд-ліз“»: 46 млн доларів для фронту

  • 05.09.2022, 20:35
  • 930

За пів року після початку широкомасштабного вторгнення російської армії Фонд Порошенка, компанія «Рошен» та волонтери ГО «Справа Громад» передали у ЗСУ допомогу на суму майже 46 млн доларів США

Петро Порошенко
Петро Порошенко

Про це повідомив п’ятий президент Петро Порошенко.

Він прозвітував про те, куди були спрямовані кошти, а також анонсував нові масштабні закупівлі для фронту.

«З 24 лютого ми зосередили свої зусилля на трьох напрямках. У парламенті наша команда неухильно дотримується принципу внутрішньої єдності. Ще один пріоритет — зміцнення міжнародної підтримки України. І найголовніше — зробити все для постачання озброєння, засобів захисту, бронетехніки та безпілотників для ЗСУ», — пояснює Порошенко.

Він зазначає - починали з оснащення всім необхідним батальйонів київської тероборони, в тому числі і створених на базі «Євросолідарності». На початку весни не було нічого — ні бронежилетів, ні касок, форми і навіть білизни, нагадав п’ятий президент.

«Ручні кулемети, гранати, радіостанції, — все, що потребували з перших днів бійці територіальної оборони Києва та Збройних сил, ми знаходили, викуповували, постачали», — говорить Порошенко. Він повідомив, що для медичного забезпечення у війська було передано аптечок натівського зразка на 330 млн грн, а також ліки та машини швидкої.

«Броня на фронті потрібна скрізь. Броня — це ключ до контрнаступу і очищенню наших земель від ворога. Ми отримали контракт, закупили, доставили в Україну і вже передали десантникам 11 сучасних італійських броньовиків MLS SHIELD. А будуть ще британські БМП Spartan, на них вже отримані ліцензії і вони вже викуплені. Це вже не кажучи про сотні повнопривідних військових вантажівок, десятки пікапів, тягачі для перевезення надважкої бронетехніки — всі це механізми і коліщатка нашого наступу і перемоги», — зазначає Порошенко.

П’ятий президент також наголосив, що пріоритетом є оснащення ЗСУ сучасною технікою — безпілотниками і військовими роботами.

«Проєкт „Poseidon“ з оперативними безпілотниками, який називається „Очі Арти“, і який спільно з Справою Громад дозволяє нашій артилерійській розвідці по всьому фронтові бачити і знищувати російські склади боєприпасів, російські скупчення техніки і живої сили, російські штаби», — нагадав він.

Вже у бригадах і понад 350 дронів Autel — це маленькі робочі «пташки», що допомагають воїну орієнтуватися довкола своїх позицій.

Ще одна унікальна новинка для ЗСУ — надсучасний робот для евакуації поранених THeMIS. Цей проєкт Фонд Порошенка реалізує спільно з батальйоном парамедиків «Госпітальєри». THeMIS — це естонська платформа, яка вже викликала справжню істерику в росіян — за те, щоб «захопити» безпілотного робота в полон, за поребриком навіть оголосили винагороду у мільйон рублів. «Але я впевнений, що наші воїни не дозволять цього зробити», — говорить Порошенко.

80% проєктів постачання техніки у ЗСУ непублічні з огляду на питання безпеки — наголошує журналіст та громадський активіст Віталій Гайдукевич. Він також зазначає, що 46 млн доларів, які спрямовані на ЗСУ Фондом Порошенка спільно з волонтерами, — це співставна сума із допомогою Україні деяких європейських держав-членів НАТО.

Петро Порошенко подякував усім, хто перераховує кошти на підтримку армії.

«Доля України, доля кожного з нас вирішується тепер на фронті. Ми зробимо все, що в наших силах, щоб зміцнити ЗСУ перед вирішальними боями. Я хочу подякувати тим сотням і тисячам людей, які залучені в організацію системи допомоги від „Справи Громад“. І подякувати тим десяткам тисяч людей, які відгукуються на наші заклики і включаються в цю допомогу — грошима, волонтерською працею. Разом ми переможемо ворога», — наголошує Порошенко.

Долучитися до підтримки ЗСУ можна на сайті ГО «Справа Громад».

Схожі новини