Марсове поле: останки військовослужбовців радянської армії перепоховають, на місці облаштують Меморіальний комплекс Героїв України

  • 19.08.2022, 18:00
  • 627

Управління охорони історичного середовища готує архітектурний конкурс на новий проєкт Меморіалу

Львів, 18 серпня. Президент Зеленський та мер Львова Садовий вшанували пам‘ять загиблих захисників України. Фото Андрія Садового
Львів, 18 серпня. Президент Зеленський та мер Львова Садовий вшанували пам‘ять загиблих захисників України. Фото Андрія Садового

Пресслужба ЛМР інформує, що таке рішення прийняв виконавчий комітет Львівської міської ради.

«Марсове поле є пам’яткою історії від 1972 року. Офіційно вважається, що тут поховані військові, які загинули під час Другої світової війни. Проте, більша їх частина загинула в період з 1944 до 1950 року під час каральних операцій НКВС проти українців на Галичині.

Архітектурне вирішення меморіалу — це чергування смуг чорного та червоного граніту, що мало б символізувати «георгієвську» стрічку. Очевидно, що такі символи не можуть існувати зараз та бути поряд з похованнями закатованих жертв Замарстинівської в’язниці, воїнів УПА та новітніх героїв.
Ми готуємо архітектурний конкурс на новий проєкт Меморіалу, який охопить всю територію військового цвинтаря", — каже керівниця управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Зараз тривають консультації з архітекторами щодо технічного завдання для конкурсу на кращий проєкт Меморіального комплексу Героїв України.

«Ми говоримо про зміну цілої території Марсового поля. Це буде новий елемент меморіальної архітектури. У напрацьованій попередній концепції Меморіалу, ми передбачаємо військові поховання Героїв України, парк-сквер пам’яті та меморіальну площу. Це має бути місце тиші та роздумів», — зазначив головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Виконавчий комітет визначив порядок та процедуру отримання відповідних дозволів від державних органів влади, та визначення самого місяця перепоховання для радянських військовослужбовців.

Схожі новини