"Альянс з Україною буде значно сильнішим, ніж без України"

  • 28.06.2022, 12:28
  • 345

Порошенко в інтерв’ю німецькому виданню Westdeutsche Allgemeine Zeitung закликав надати Україні до кінця цього року План дій щодо членства в НАТО

"Альянс з Україною буде значно сильнішим, ніж без України"
"Альянс з Україною буде значно сильнішим, ніж без України"

П’ятий Президент наголосив: Альянс з Україною буде значно сильнішим, ніж без України. Він також закликав західних партнерів надати Україні якомога більше зброї — саме це пришвидшить мир і захистить Європу від війни, переконаний Порошенко.

«Чим більше зброї буде доставлено в Україну, тим коротший шлях до миру. Ми можемо зупинити путіна — якщо у нас буде достатньо зброї. Йдеться про звільнення Європи від путіна», — зазначив Порошенко.

«Я вдячний, що Німеччина погодилася на поставку самохідних гаубиць. Panzerhaubitze 2000 є однією із найкращих у світі. Йдеться не лише про майбутнє України, а й про майбутнє Німеччини, Європи та світу. І це майбутнє залежить від поставки 500 танків, 1000 артилерійських систем, 100 бойових літаків і 300 ЗРК. Ті, хто постачає цю зброю, не просто допомагають Україні — вони інвестують у власну безпеку. Також настав час заблокувати весь експорт з росії. росія отримує 500 мільярдів доларів на рік на війну проти України. Як п’ятий президент України і як лідер опозиції я звертаюся до Німеччини: будь ласка, допоможіть нам врятувати вас», — зауважив Порошенко.

«Єдиною організацією, яка може гарантувати безпеку в Європі, є НАТО. Ми не просимо у росії дозволу, до якої організації нам вступати. Як президент я вписав у нашу Конституцію, що метою нашої зовнішньої політики є вступ і до ЄС, і до НАТО», — наголошує Порошенко і додає — членство України в ЄС і НАТО має безпрецедентно високу підтримку серед українців.

«Від вступу України до НАТО обидві сторони отримають однакову користь. Ми приходимо не з порожніми руками. Українська армія — одна з найсильніших у Європі. НАТО буде набагато ефективнішим з Україною, ніж без України. Нам потрібен план дій щодо вступу України до НАТО до кінця цього року», — резюмує Петро Порошенко.

Як відомо, Петро Порошенко у Берліні бере участь у Форумі Міжнародного демократичного союзу. Порошенко також провів низку зустрічей з політиками та урядовцями, зокрема із заступником міністра закордонних справ ФРН Тобіасом Лінднером, а також із Головою Мюнхенської безпекової конференції Крістофом Хойсгеном.

Під час промови на Форумі Порошенко закликав розширити міжнародну антипутінську коаліцію і зробити її глобальною.

«Настав час для створення Глобальної антипутінської коаліції. Мій заклик до країн Латинської Америки, Азії, Африки: не думайте, що ця війна далеко і ваших інтересів не стосується. Стосується, адже ця війна вже має глобальний вплив», — наголосив п’ятий президент.

«Стратегія депутінізації — це більше зброї для України. Чим більше зброї — тим коротший шлях до миру. Йдеться й про більше санкцій проти росії. Потрібне енергетичне та торгове ембарго проти росії. Потрібен 7-й пакет санкцій ЄС, щоб назавжди позбутися газової залежності від росії», — вважає Петро Порошенко.

Порошенко наголосив — тільки міжнародна єдність та згуртованість дозволить світові уникнути найгіршого сценарію.

«Жодних розбіжностей на нашому шляху, допоки не впаде останній диктатор. Україна є ключем для досягнення цієї місії. Допоможіть нам вистояти і перемогти ворога. Допоможіть нам врятувати вас і врятувати світ», — закликав п’ятий президент.

Схожі новини