Ми пережили ніч, яка могла зупинити історію України та Європи, - Зеленський

  • 04.03.2022, 11:15
  • 831

Президент України звернувся до українців після того, як російські окупанти обстріляли Запорізьку АЕС та захопили її

Ми пережили ніч, яка могла зупинити історію України та Європи, - Зеленський
Ми пережили ніч, яка могла зупинити історію України та Європи, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський назвав тероризмом небаченого рівня атаку російських окупантів на Запорізьку АЕС.

«Народе України! Ми пережили ніч, яка могла зупинити історію. Історію України. Історію Європи. Російські війська атакували Запорізьку атомну станцію. Найбільшу в Європі. Вона одна могла бути як шість Чорнобилів. Російські танкісти знали, що вони обстрілюють. Прямою наводкою по станції. Це терор небаченого рівня. В Україні 15 атомних блоків. А у російських військових — повністю відбита памʼять про Чорнобиль. Про цю світову трагедію.

Русские люди, хочу обратиться к вам. Как это вообще возможно? Мы же вместе в 1986 году боролись с последствиями Чернобыльской катастрофы. Вы должны помнить разбросанный взрывом горящий графит. Жертвы.

Вы должны помнить свечение над разрушенным энергоблоком. Вы должны помнить эвакуацию из Припяти и 30-километровой зоны. Как же можно это забыть? А если вы не забыли, то вам нельзя молчать. Вы должны сказать своей власти, выйти на улицы и говорить, что вы хотите жить. Жить на земле без радиоактивного заражения. Радиация не знает, где граница России", — наголосив президент України.

Він також запевнив, що всю ніч був на звʼязку з міжнародними партнерами, щоб світ реагував.

За його словами, світові лідери шоковані. Велика Британія скликає Раду безпеки ООН через цю атаку. МАГАТЕ запускає свій Центр інцидентів та надзвичайних ситуацій в режимі цілодобового реагування.

«Потрібне негайне посилення санкцій проти держави — ядерного терориста. Потрібне негайне закриття неба над Україною, бо тільки це може гарантувати, що Росія не битиме хоча б ракетами та авіабомбами по атомних обʼєктах», — вважає Володимир Зеленський.

«Ми боремося проти потужного ворога, який переважає нас за чисельністю. Який переважає нас за кількістю техніки. Але який на тисячі світлових років далекий від нормальних людей, які мають гідність. Ми пережили ніч, яка могла зупинити історію України та Європи», — наголосив президент України.

Читайте також: Це катастрофа для Європи: президент України звернувся до інших країн щодо ситуації на Запорізькій АЕС

Фото ОПУ

Схожі новини