Через коронавірус у світі зросла смертність від туберкульозу, – ВООЗ

  • 14.10.2021, 19:55
  • 489

Уперше за понад 10 років знизився рівень діагностування і підвищився рівень смертності від туберкульозу

Про це йдеться у пресрелізі ВООЗ за 2021 рік.

Протягом більш ніж десятиріччя людство демонструвало стійкий успіх у боротьбі з туберкульозом. Однак, торік від інфекції померли близько 1,5 мільйона осіб — це більше, ніж за попередню декаду. Значно менше людей проходили діагностику та лікування або отримували профілактичне лікування проти туберкульозу в порівнянні з 2019 роком, а загальні витрати на основні протитуберкульозні послуги зменшуються.

Першою причиною цього є порушення доступу до послуг проти туберкульозу. До того ж у багатьох країнах людські, фінансові та решта ресурсів були перерозподілені від боротьби з туберкульозом до протидії COVID-19, що обмежило доступність основних послуг.

Друга причина — карантини та локдауни, сидячи в яких люди не мали змоги звертатися по медичну допомогу.

Проблеми з наданням та доступом до основних послуг проти туберкульозу призвели до того, що багато людей з туберкульозом не були діагностовані у 2020 році. Кількість людей, у яких вперше виявили туберкульоз, та тих, хто був сповіщений національним урядам, зменшилася з 7,1 млн у 2019 році до 5,8 млн у 2020 році.

За оцінками ВООЗ, зараз близько 4,1 мільйона людей хворіють на туберкульоз, але не були діагностовані. Ця цифра зросла з 2,9 млн у 2019 році.

Читайте також: В Ухані перевірять десятки тисяч зразків крові місцевих мешканців

Схожі новини