Пенсіонери за комірне платитимуть більше: розрахунки ексміністра

  • 27.07.2021, 15:40
  • 1 166

Внаслідок скорочення субсидій пенсіонери будуть вимушені платити за комуналку на 700 грн більше

В Україні Кабінет міністрів планує на 50% скоротити норми споживання комунальних послуг під час розрахунку субсидій. У результаті цього самотній пенсіонер із середньою виплатою, який живе в квартирі площею 40 квадратних метрів, отримає субсидію, розмір якої буде на 700 грн меншим.

Такі розрахунки OBOZREVATEL озвучив ексміністр соцполітики Андрій Рева. Так, у квартирі площею 40 квадратних метрів комуналка в межах соцнормативів, що діють зараз, обійдеться у 2233 грн. Сам субсидіант зможе заплатити 453 грн (розраховано за формулою визначення субсидії виходячи з доходу і прожиткового мінімуму).

Із чинними нормативами такий пенсіонер отримає 1779,9 грн субсидії. А за новими правилами, які зменшать нормативи, уже 1035,8 грн. Тобто розмір виплати скоротиться більш ніж на 700 грн. І якщо продовжити витрачати за старим нормативом, то за комуналку доведеться віддати на 700 грн більше.

Що важливо знати про субсидії:

  • розмір знижки рахується за формулою: дохід на одного члена сім'ї поділити на два прожиткові мінімуми й помножити на 15%. Отримана цифра — той відсоток загального доходу сім'ї, який можна віддавати на комуналку. Потім рахують вартість комунальних послуг за нормативом і від отриманої цифри віднімають вказану частину доходу.
  • зі зменшенням нормативів значно скоротиться й розмір субсидій;
  • норматив на час карантину збільшили на 50%, а тепер його знову хочуть підняти

Рева вважає, що через зростання кількості бідних українців із 41 до 51% під час пандемії знижувати нормативи споживання зараз не можна.

Читайте також: Що спільного між жіночим підборами, субсидіями, приниженням людей та ростом тарифів?

Схожі новини