"Небо почервоніло": у Конго прокинувся один із найпотужніших вулканів світу
- 23.05.2021, 09:35
- 690
На сході Демократичної Республіки Конго у суботу, 22 травня, почалося виверження одного з найактивніших вулканів світу - Ньїрагонго. Востаннє він вивергався 18 років тому — тоді загинула понад сотня людей
Про це повідомляє AFP.
Ньїрагонго розташований в провінції Північне Ківу на сході ДРК, неподалік від столиці провінції — міста Гома з населенням у півтора мільйона людей — і за кілометр від кордону з Руандою. Губернатор Північного Ківу заявив, що масштаб виверження наразі розслідують, і закликав людей бути спокійними й дотримуватися вказівок влади.
WATCH: Nyiragongo volcano in Eastern DR Congo erupts. The volcano, situated a few kilometres from #Rwanda's Rubavu town, last erupted in January 2002. pic.twitter.com/uuEry4hmrI
— The New Times (Rwanda) (@NewTimesRwanda) May 22, 2021
Водночас у багатьох районах Гоми зникла електрика, й сотні людей почали виїжджати з міста. Одна з мешканок розповіла AFP, що «небо почервоніло», а в повітрі відчувається запах сірки.
«Люди виїжджають або готуються виїжджати. Я забираю дітей і сідаю в машину. Є ризик, що лава досягне Гоми», — розповів інший житель міста.
BREAKING Mr Nyiragongo in DRC is erupting - video from colleagues in DRC. Hoping people can get away pic.twitter.com/vL8hm6vjPE
— Dr. Paula Kahumbu (@paulakahumbu) May 22, 2021
За словами кореспондента AFP, наразі лави поблизу Гоми немає і не буде. Цю ж думку в коментарі Reuters висловив вулканолог із Гоми Даріо Тедеско: за його спостереженнями, лава тече в бік кордону з Руандою; це ж підтверджують джерела інформагентства в ООН, які зняли небезпечне місце з повітря.
Читайте також: Найгарячіша пропозиція: в Ісландії продають активний вулкан
Ньїрагонго відомий не лише вулканічною активністю, а й надтекучістю лави, яка може сягати 96 кілометрів за годину. Із 1882 року він вивергався понад 30 разів. Ньїрагонго забрав найбільшу кількість життів у 1977 році — тоді загинули понад 600 людей.
Востаннє вулкан вивергався у січні 2002 року. Тоді лава забрала життя понад двох сотень людей і знищила майже всю східну частину Гоми, зокрема злітно-посадкову смугу місцевого аеропорту.