Google презентував додаток, який зможе виявляти захворювання шкіри

  • 19.05.2021, 19:30
  • 546

Його можуть запустити до кінця 2021 року

Компанія Google представила додаток, який використовує штучний інтелект для того, щоб допомогти людям визначити стан їхньої шкіри, волосся та нігтів. Інструмент планують у тестовому форматі запустити до кінця 2021.

Про це повідомляють у блозі Google.

У компанії кажуть, що здебільшого люди, у яких виникають проблеми зі шкірою, нігтями та волоссям, гуглять симптоми — щороку у Google фіксують майже 10 мільярдів пошукових запитів, пов'язаних із цими питаннями.

Розробники вважають, що ефективніше використовувати додаток зі штучним інтелектом для розуміння того, що сталося з вашою шкірою, нігтями та волоссям, ніж намагатися описати словами симптоми.

У додатку люди повинні зробити три знімки шкіри, волосся чи нігтів із різних сторін. Потім необхідно відповісти на питання, наприклад, про тип шкіри, інші симптоми, як давно виникла проблема тощо. Штучний інтелект може розпізнати 288 станів шкіри, нігтів та волосся, аналізуючи фото та відповіді.

Додаток запропонує перелік захворювань, які, ймовірно, можуть у вас бути, відповіді на найпоширеніші запитання щодо цих захворювань та зображення зі схожими проблемами.

Однак у Google наголошують, що їхній інструмент не є медичною діагностикою та не може замінити візит до дерматолога.

«Ми сподіваємось, що [додаток] надає вам доступ до достовірної інформації, щоб ви могли ухвалити обґрунтоване рішення щодо ваших подальших дій», — пояснюють у компанії.

Команда розробників працювала над інструментом упродовж трьох років, зокрема у 2019-му Google представляв алгоритм, який може розпізнавати 26 шкірних захворювань — ця розробка і стала основою вдосконаленого додатка.

Штучний інтелект навчали на мільйонах зображень проблем зі шкірою, волоссям і нігтями, зображень здорової шкіри. Алгоритм враховує вік, тип шкіри, стать та расу під час підбирання можливих захворювань.

Як пише The Verge, додаток протестували на приблизно 1000 зображеннях дерматологічних проблем, і алгоритм визначає три найімовірніші варіанти. Google заявляє, що у 84% випадків один із трьох варіантів, які система пропонує, є правильним.

Читайте також: Як виглядає злоякісна родимка: п'ять головних ознак

Схожі новини