BLAGO/ будуємо міста третього тисячоліття

Життя після смерті: що відбувається з душею, коли людина помирає

  • 03.03.2021, 20:45
  • 18.1K

Учені спробували з’ясувати це науковим методом

Фото асоціативне
Фото асоціативне

Як йдеться у повідомленні focus.de., Герхард Рот, дослідник мозку, пише в своїй книзі «Як мозок створює душу», що те, що ми називаємо душею — це лише певна частина мозку. Смерть мозку також означала б кінець існування душі. Тобто, у цьому випадку безсмертної душі не існує. Тому ідею загробного життя можна інтерпретувати як спосіб боротьби зі страхом смерті.

Для деяких людей, зокрема — вчених, так звані навколосмертні переживання є показником того, що душа продовжує існувати після смерті.

У квантовій фізиці є теорія частинок-партнерів, відповідно до якої душа може існувати без тіла. Це означає, що квантовий стан однієї частинки відповідає стану іншої частинки. Незалежно від того, як далеко один від одного перебувають ці дві частинки.

Деякі квантові фізики виводять дуалізм тіла і душі з цього дуалізму на рівні частинок. Це можна витлумачити як вказівку на те, що душа продовжує існувати після смерті.

Однак до сих пір немає наукових доказів цього припущення.

Читайте також: Смерть приємна: лікар розповів, що відчувають люди на межі з потойбіччям