Коронавірус може пошкодити мозок: у зоні ризику - діти

  • 09.07.2020, 11:55
  • 735

Дослідження вчених із Британії показало, що коронавірус може призводити до таких ускладнень у пацієнтів, як марення, інсульт, пошкодження нервів і запалення головного мозку

Такого висновку дійшли фахівці з Університетського коледжу Лондона, наукову статтю опубліковано в журналі Brain, передає «Рамблер». Так, вони визначили, що ускладнення можуть призвести до рідкісного й іноді смертельного стану — гострого дисемінованого енцефаломієліту (ADEM).

Як говориться в статті, у деяких пацієнтів із COVID-19 немає респіраторних симптомів, але є неврологічні розлади. Експерти порівняли це зі спалахами летаргічного енцефаліту в 20-х і 30-х роках XX століття після пандемії грипу 1918 року.

Читайте також: Коронавірус може спровокувати розвиток діабету у здорових людей: дослідження

Вони вивчили симптоми 43 осіб із коронавірусом у віці від 16 до 85 років. У результаті було виявлено 10 випадків тимчасової дисфункції мозку, 12 випадків запалення мозку, дев'ять із яких — це гострий дисемінований енцефаломієліт.

Переважно цей стан трапляється в дітей.

Також учені зафіксували вісім інсультів і вісім пошкоджень нервів, пов'язаних із синдромом Гієна-Барре. Однак дослідники не виявили SARS-CoV-2 у спинномозковій рідині. Це говорить про те, що вірус не впливає на мозок безпосередньо.

Нагадуємо, фахівці з'ясували, що COVID-19 здатний викликати порушення ендокринної системи, що може погіршити стан пацієнтів із відповідними розладами.

Схожі новини