Український інфекціоніст спрогнозував, яким буде перебіг епідемії коронавірусу влітку

  • 13.05.2020, 10:55
  • 932

Щоденна кількість інфікувань на коронавірус COVID-19 в травні-червні в Україні коливатиметься в межах 300-400 випадків

Це пов'язано з характеристиками самого вірусу, а також з тим, що у нас перехворіла незначна кількість людей, а отже, імунітету до інфекції не створено. Такий прогноз озвучив лікар-інфекціоніст та колишній очільник Центру громадського здоров'я Володимир Курпіта, передає OBOZREVATEL.

«Ми досягнули „згладження кривої“. Вона має свої позитивні наслідки, але нам слід налаштовуватися на тривалий марафон, який може тривати декілька місяців. Протягом літа постійно матимемо стабільну кількість нових випадків. Це через сам вірус і невеликий відсоток людей, які захищені від нього природньо. У травні-червні інфікування коливатиметься в межах 300−400 випадків щоденно», — наголосив він.

Читайте також: «30% українців мають імунітет проти коронавірусу», — вірусолог

За словами Курпіти, характеристика будь-якої епідемії пов'язана з двома основними показниками. Це кількість людей, які захворіють протягом всієї хвилі, і кількість тих, хто захворіє протягом одного дня.

«Кількість інфікованих у нас не знижується, щоденне число залежить від кількості проведеного тестування. За добу 12 травня зафіксували 356 хворих, але це тому, що було проведено на 2 тисячі досліджень менше, ніж у попередні дні», — наголосив він.

Схожі новини