"Якщо працівники з України не приїдуть - буде катастрофа", - глава Асоціації переробників Польщі Гайовнічек

  • 11.05.2020, 11:57
  • 1 040

Польський ринок праці залежний від трудових мігрантів з України, а в сезон збирання фруктів та овочів їх потрібно "сотні тисяч". Без них буде дуже складно зібрати врожай у Польщі.

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів глава польської Асоціації переробників фруктів і овочів, власник одного з найбільших переробних підприємств у Польщі (Real SA) Анджей Гайовнічек, передає Цензор.НЕТ.

«Польща є величезним виробником продуктів харчування, одним з найбільших у Європі. Скажімо, ми найбільше в ЄС вирощуємо печериць тощо. Тож якщо працівники з України не приїдуть, це буде катастрофа. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, оскільки не буде кому збирати», — заявив Гайовнічек.

Читайте також: «Кремль використовує річницю Перемоги над нацизмом, щоб виправдати війну проти України», — Дональд Туск

За його словами, у Польщі зараз потреба у «сотнях тисяч» сезонних працівниках з України.

На його думку, якщо українці через тижні у зв’язку з пандемією COVID-19 не зможуть приїхати до Польщі на початок сезону збору полуниці, то це може призвести навіть до протестів польських аграріїв.

Як відомо, у Польщі зараз перебуває до мільйона українців. З середини березня з Польщі в Україну повернулися понад 180 тис. українців. Уряд Польщі автоматично продовжив українцям термін дії віз і права перебування за безвізовим режимом на період стану епідемії COVID-19 і 30 днів після нього.

Схожі новини