"Не доводьте до страйків у лікарнях", – Порошенко вимагає від влади забезпечити лікарів зарплатами, тестами і страхуванням

  • 07.05.2020, 15:04
  • 517

Звинувачення з боку влади на адресу місцевого самоврядування у невиплатах зарплати медичним працівникам – це перекладання відповідальності «з хворої голови на здорову».

Про це заявив журналістам у парламенті п’ятий Президент, лідер «Європейської Солідарності» Петро Порошенко. Він закликав владу забезпечити лікарям зарплату, тестування і страхування від коронавірусу.

«Ще раз наголошую, у нас 20% від всіх хворих є лікарі, при цьому середня норма в світі є 1−2%. І це трапилось тому, що влада не здатна була захистити лікарів з самого початку пандемії, бо вивезла маски, засоби індивідуального захисту. І волонтерам та меценатам довелося першим завозити захисні костюми, противірусні окуляри, маски і респіратори, бахіли і рукавиці, ліки і медичне обладнання. Влада знову продемонструвала свою повну незграбність», — нагадав Порошенко.

«Другий законопроект — це тести. Чому це так важливо для мене, для нашої політичної сили, для наших партнерів? Тому що за твердженням голови ВООЗ боротьба з коронавірусом має три важливі фактори — це тести, тести і тести. І Україна сьогодні знаходиться на останньому місці в Європі за кількістю тестів на 100 тисяч населення. Ми не покращуємо ситуацію, у нас все ще робиться менше 5 тисяч тестів на добу. А вже керівники обласних центрів по боротьбі з коронавірусом повідомляють — області не мають можливості проводити тести і вони відкладають це на 3,4,5, 7 днів. Це суттєво знижує їх ефективність», — повідомив Порошенко.

За словами Петра Порошенка, треба щоб кожен лікар кожному пацієнту мав можливість обов’язково робити тести. Це дозволить забезпечити лікування для хворих і економічну активність для здорових громадян.

«Ми маємо робити від 20 до 30 тисяч тестів на добу. Мною були проведені переговори. Ми готові в найбільш постраждалі на сьогоднішній день регіон доставити автоматичну лабораторію. Ми зв’язалися з нашими партнерами, вони готові її надати в аренду і закупити перші десятки тисяч тестів. Автоматичні, не просто лабораторії дешеві, які потребують зусиль вірусологів, для того, щоб робити 1 ‪500−2 000‬ тестів на добу в цій автоматичній лабораторії. Але нам потрібен закон, а влада намагається приховати інформацію», — зазначив Петро Порошенко.

«І третя позиція, яку сьогодні ми будемо вимагати. Негайно проінформувати суспільство — хто персонально з державної влади і уряду винен у затримці заробітної плати лікарям, які задіяні в боротьбі з коронавірусом. Не дамо перекласти з хворої голови на здорову. Не дамо звинуватити місцеве самоврядування, бо ви забрали в них гроші, а самі недолугою і делитантською незграбною позицією цілий місяць залишаєте лікарів без грошей. Не доводьте до страйків у лікарнях. Це буде катастрофа і злочин. Захистіть лікарів, заплатіть лікарям, бо не буде вас кому лікувати. Нехай хоч інстинкт самозбереження спрацює, у вас і ви проголосуєте сьогодні за наші законопроекти», — наголосив п’ятий Президент.

Схожі новини