Передплата 2024 «Добре здоров’я»

Китайські експрес-тести, які закупила Україна, виявилися "ненадійними"

  • 30.03.2020, 08:35
  • 904

У Китаї розпочали перевірку компанії Shenzhen Bioeasy Biotechnology, бо клієнти скаржились на якість швидких тестів для діагностики коронавірусу. В Україні деякі області та Київ закупляли тести цієї фірми

Про перевірку повідомляє Gazeta.ua із посиланням на CNN.

26 березня уряд Іспанії оголосив, що відкликає 9 тисяч тестів компанії Bioeasy через «ненадійність» їхніх результатів. Наступного дня профільний орган у Шеньчжені оголосив про початок перевірки компанії.

Від швидких тестів Bioeasy також відмовилася Грузія.

Читайте також: Потрібні, аби відвести українцям очі: дослідниця розкрила правду про експрес-тести

Ще 10 березня мер Києва Віталій Кличко повідомляв про закупівлю таких тестів.

Глава Центру громадського здоров'я Ігор Кузін повідомив, що відомство швидкі тести не закупляло і не планує цього робити. «У нас на це немає бюджету, і ми отримували гуманітарну або благодійну допомогу по швидких тестах», — сказав він.

Очільник ЦГЗ уточнив, що у лютому регіонам дозволили витратити до 1 мільйона гривень на закупівлю ПЛР-тестів та швидких тестів.

«Тоді кожен обласний лабораторний центр міг обрати з тих постачальників, які були представлені на ринку. Зважаючи на ту інформацію, яку ми отримували, в деяких регіонах були закуплені саме тести Bioeasy», — розповів він.

Кузін підтвердив, що Київ закупав тести Bioeasy на початку карантину, ще коли не було централізованих поставок тестів в Україну. Також, найімовірніше, такі тести закупили тоді Чернівецька та Житомирська області, де було зафіксовано перші випадки коронавірусу.

«Бо тоді, здається, на ринку взагалі були лише тести Bioeasy», — додав очільник ЦГЗ.

Він також уточнив, що ті тести, про прибуття літаків з якими повідомляв Офіс президента (це допомога засновника Alibaba Джека Ма), від іншої компанії.

«Це не Bioeasy, це інший виробник, їх розвезли по регіонах. Цих тестів десь 150 тисяч, або щось таке», — сказав Кузін.

Також він наголосив, що визначити якість тестів важко, бо швидкі тести мають похибку. Розмір похибки можна визначити лише «під час масового застосування і накопичення інформації».

Щодо ПЛР-систем Кузін розповів, що ЦГЗ закупав тести німецьких компаній.

«Все інше було або як благодійна допомога, або як гуманітарна. Дві поставки були з ВООЗ, а останні ПЛР-тести є китайськими (від Джека Ма, а не Bioeasy)», — уточнив він.

У самій китайській компанії визнали проблеми, однак там вважають, що неточність тестів пов'язана з неправильним використанням, бо під час взяття зразків не виконуються інструкції. Водночас у Bioeasy визнали, що вони самі погано інформували клієнтів про ці інструкції.

Схожі новини