"Антипутінська" коаліція в Європі розпалася: хто залишився підтримувати Україну

  • 08.07.2019, 08:33
  • 590

"Антиросійська" коаліція в Європі розпалася на чотири кластери. Зараз на боці України залишаються країни, які є союзниками США.

Про це розповів політик і дипломат, надзвичайний і повноважний посол України Роман Безсмертний, передає OBOZREVATEL.

«Те, що ми називали „антипутінською“ коаліцією, навряд чи існуватиме надалі в такому вигляді, як раніше. Можна сказати, що вона розпалася — як і Європа — на певні кластери», — зазначив Безсмертний.

Він виділив чотири наступних групи.

Перша — це Скандинавська Європа. За словами дипломата, вона дотримується досить жорсткої позиції, тому що орієнтується на Лондон і Вашингтон.

Друга — Південна Європа, яка займає дуже м'яку позицію і залежить від Росії в економічних питаннях.

«Тут буде вести Італія. Італію намагатиметься наздогнати Іспанія, і вони будуть бігти в Москву наввипередки», — вважає Безсмертний.

Окремо, на його думку, стоять Франція та Німеччина.

«Також я би виокремив позицію Берліна і Парижа. Тут вперед побіжить Макрон, і це вже видно. У напрямку до Кремля», — уточнив посол.

«Залишається тільки один острівець — Балтійські країни і частина країн Центральної Європи, які дотримуються позиції виключно України. Але я би не так сказав: вони дотримуються позиції Вашингтона. Це, по суті, країни, які є союзниками Вашингтона в питаннях економічної моделі розвитку Європи», — пояснив він.

Дипломат наголосив, що тієї Європи, яка була до обрання чинного Європарламенту, вже не існує.

«По суті, у нас з вами Європа чотирьох Європ. І це означає, що Києву необхідно кардинально змінити тактику співпраці з цими країнами», — резюмував Безсмертний.

Зокрема, він порадив активізувати союз «Тримор'я чи Міжмор'я» (країн Центральної Європи та Балтії): «Це кластер, який може не тільки блокувати Росію. Він може кардинально вплинути на всю економічну політику в Європі».

Схожі новини