Верховний суд заборонив невакцинованій дитині ходити у садок

  • 30.05.2019, 14:40
  • 540

Мешканка Славути Хмельницької області програла розгляд у Верховному Суді з дитячим садком, який заборонив відвідувати заняття її невакцинованій дитині.

Таке рішення установи з'явилося 17 травня у судовому реєстрі. Згідно з ним, нещепленій дитині заборонено відвідувати садок, передає «24 канал».

У вересні 2016 сина позивачки прийняли у садок без обов'язкового щеплення проти дифтерії, коклюшу та правця, яку роблять у 18 місяців. Щеплення не робили через відсутність вакцини. Після чого дитина не відвідувала заклад з червня 2016 до жовтня 2017 року.

А коли мати вирішила відвести дитину знову до садка, то у заняттях їй відмовили. Жінка вирішила не робити синову щеплення через недовіру до якості вакцини.

Після цього жінка звернулася у Славутський міськрайонний суд, який зобов'язав садочок не перешкоджати дитині у здобутті освіти.

Але Апеляційний суд Хмельницької області скасував це рішення. Він послався на те, що право на отримання дошкільної освіти пов'язане з обов'язком проходити профілактичні щеплення. Це гарантує безпеку не лише самої дитини, а й інших дітей. Тобто, дитині позивачки не обмежували у правах, але їх потрібно було реалізувати (зробити щеплення).

Верховний Суд підтримав думку апеляційної інстанції. Він зазначив, що вимога щеплення проти особливо небезпечних хвороб є виправданою. У цьому питанні є важливішим принцип суспільних інтересів над особистими інтересами.

Схожі новини