Передплата 2024 «Добра кухня»

Вознесіння Господнє: коли відзначається, що можна й заборонено робити в це свято

  • 23.05.2019, 11:34
  • 3 621

Вознесіння Господнє – одне з головних церковних перехідних свят, тобто його дата змінюється щороку.

На 40-й день після Великодня православна церква святкує одне з 12 головних (двунадесятих) свят — Вознесіння Господнє, повідомляє УНІАН.

Повна назва свята — Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Вознесіння 2019: коли відзначається, дата

Великдень цього року православні відзначали 28 квітня, а Вознесіння припадає на 40-й день після нього. Таким чином, у 2019 році Вознесіння Господнє святкується в четвер, 6 червня.

Вознесіння Господнє: історія свята

Вознесіння Господнє — день, коли Христос вознісся на небо і «сів праворуч від Отця». Згідно з переказами, він протягом 40 днів після воскресіння з'являвся своїм учням і велів чекати на пришестя Святого Духа. На 40-й день після воскресіння Христос піднявся з учнями на гору Єлеонську, де востаннє благословив їх й вознісся на небо. Значення свята Вознесіння полягає в тому, що Христос, взявши на себе гріхи людей, переміг смерть, зміг воскреснути й піднестися до Бога-Отця.

Традиції Вознесіння, що потрібно робити

На Вознесіння заведено ходити до храму, молитися про благополуччя і здоров'я. У цей день перед тим, як зійти на небеса, Господь, як вважається, вислуховує усі прохання людей та виконує їх. Також у цей день варто попросити вибачення у всіх, з ким ви у сварці. Тільки робіть це щиро. На Вознесіння існує звичай «ходити на роздоріжжя» — у гості до рідних та знайомих і дарувати їм спечені з пшеничного тіста на меду та з цукровими візерунками «драбинки», що символізують шлях на небо.

Що не можна робити на Вознесіння

— Як і в будь-яке церковне свято, не можна лаятися, лихословити й бажати комусь зла;

— займатися обжерливістю;

— веселитися;

— виносити сміття;

— плювати на землю, оскільки вважається, що Ісус у святковий день продовжує свій земний шлях дорогами;

— з викладеної вище причини не можна відмовляти мандрівникам;

— займатися сексом;

— відспівувати покійних, у церквах і храмах у цей день не служать панахиди;

— займатися важкою роботою вдома, адже це нібито відволікає від роздумів про бога і молитов. У храмах у цей день виносять й ховають плащаницю, тому після Вознесіння православні вже не вітають один одного словами «Христос Воскрес!».

Схожі новини