Передплата 2024 «Добра кухня»

Оприлюднено текст угоди між Україною та Константинополем: основні забов’язання сторін

  • 12.03.2019, 19:26
  • 955

Константинополь зобов’язався сприяти становленню Автокефальної помісної Православної церкви в Україні, а Київ — функціонуванню Місії «Ставропігія вселенського патріархату в Україні».

Угоду про співробітництво та взаємодію між Україною та вселенським (Константинопольським) патріархатом, яку Петро Порошенко і патріархом Варфоломій підписали 3 листопада 2018 року, оприлюднено постфактум на сайті Президента України.

Угоду підписано до надання ПЦУ томосу для узгодженої діяльності, систематичної співпраці та сприяння релігійним контактам сторін.

Передбачається взаємна системна робота щодо створення та конституювання автокефальної церкви з центром у Києві, аналітична-методична робота, обмін інформацією щодо поточної релігійної ситуації, консультації, проведення спільних заходів тощо.

Україна в межах свого законодавства сприятиме:
— функціонуванню представництва вселенського патріархату — «Ставропігії Вселенського патріархату в Україні»;
— набуттю представництвом «будівель та приміщень, інших об'єктів власності, необхідних для функціонування Місії «Ставропігія вселенського патріархату в Україні»;
— наданню Місії візової підтримки.

Вселенський патріархат, діючи через своє представництво, сприятиме:
— конституюванню в Україні автокефальної помісної церкви;
— активній співпраці та веденню діалогу з керівниками та уповноваженими представниками всіх центрів українського православ'я;
— представленню інтересів та позиції вселенського патріархату під час об'єднавчих процесів в українському православ'ї;

— підтримці та налагодженню контактів між ПЦУ та автокефальними церквами інших країн.

«Сторони можуть припинити дію цієї угоди в будь-який час за попереднім письмовим погодженням. У разі припинення дії цієї угоди заходи, які було розпочато на її підставі і не реалізовані протягом строку дії угоди, продовжуватимуться і звершуватимуться згідно з умовами, що були раніше узгоджені сторонами, за винятком випадків, коли реалізувати такі заходи неможливо», — йдеться в документі.

Зміни та доповнення до угоди вносяться за письмовою згодою сторін.

Схожі новини