Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

У колишньому «московському» храмі знайшли «бурштинового» російського царя

На Житомирщині у лоно православної церкви України перейшла ще одна громада — села Ворсівка Малинського району. Люди зібралися, аби офіційно передати Свято-Миколаївський храм з користування УПЦ МП в ПЦУ. Тоді й виявили у святій обителі на почесному місці… ікону російського царя Миколи І І.

Фото Фейсбук
Фото Фейсбук

Образ виконаний з бурштину й щедро інкрустований камінням. На ньому зображений молодий імператор у святковому білому вбранні, з нагрудними знаками. Російський цар, під гнітом якого була значна частина України, який посилив репресії щодо учасників національно-визвольного руху, який мав прізвисько «Кривавий»! Зате святий, якому з 2000-го року молилася вся російська церква, у тому числі й її «філіал» — Московський патріархат в Україні…

«Бурштинового» царя винесли з храму. Активісти хотіли віддати його представникам Московського патріархату, однак на офіційну процедуру передачі храму ніхто з них не з’явився. Тож образ збираються виставити на аукціон, а виручені кошти віддати на розвиток української православної громади.

Житомирська область

Схожі новини