Понад 460 тисяч львів’ян уже підписали декларацію з лікарем: усіх закликають не зволікати

  • 12.10.2018, 13:15
  • 419

У Львові, станом на 5 жовтня, декларацію з обраним лікарем — сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, підписали 463 тисячі містян. А це 62,6% від приписного населення Львова.

Про це повідомив керівник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб, передає прес-служба Львівської міської ради.

Усіх, хто ще не підписав декларацію, закликають не зволікати, бо лікарі, набравши оптимальну кількість пацієнтів, мають законне право відмовити у підписанні декларації. Важливо пам’ятати й те, що не підписавши декларації, згодом пацієнт буде змушений платити за медичні послуги.

«Станом на 5 жовтня, у нас підписано 463 тисячі декларацій про вибір лікаря. Лідерами процесу залишаються великі установи — це 5, 2, 4 міські поліклініки, 1 міська лікарня, яка має у складі дві поліклініки і 7 амбулаторій. І, власне, тепер за кожну підписану декларацію Національна служба здоров’я України заплатить так звану капітаційну ставку — 370 грн., плюс коригуючі коефіцієнти. Тобто, якщо декларація підписана на обслуговування дитини, віком до 5 років, то цих 370 грн. множиться на 4, якщо дитина від 5 до 18 років — множиться на 2,2, і так далі по вікових категоріях. За тих пацієнтів, які не підписали декларації, поки що наші заклади охорони здоров’я будуть отримувати по 240 грн. Тому ті, які не підписали на сьогодні декларацію, мають право звертатися за медичною допомогою. Але установа за них отримає менше», — пояснює Володимир Зуб.

З його слів, не підписавши декларації, згодом пацієнт буде змушений платити за медичні послуги, окрім невідкладних випадків.

«Раніше говорили, що термін підписання декларацій — безстроковий. Тепер є теза, що з 1 липня 2019 року червоний список — тобто список пацієнтів, які не підписали декларацію — оплачуватися не буде. Тож якщо пацієнт не підпише декларацію, то буде платити в касу за надану допомогу. Але, звичайно, крім невідкладних випадків, які загрожують життю. Тому ми вкотре закликаємо усіх, хто ще не підписав декларацію, не зволікати. Для мешканця підписана декларація є гарантією того, що він отримає якісну безкоштовну первинну допомогу лікаря, якому довіряє. А лікар зможе отримати більшу заробітну плату, ніж він отримував до цього», — зазначає Володимир Зуб.

Нагадаємо, декларація — це форма заяви, якою пацієнт повідомляє, що обрав саме цього лікаря, який надаватиме йому первинну допомогу. Підписати декларацію з лікарем може кожен у будь-якому медичному закладі, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації.

Схожі новини