Передплатити Підтримати

Президент запропонував закріпити в Конституції курс на членство в ЄС і НАТО

Президент зазначив, що більшу частину часу свого правління він присвятив боротьбі за безвізовий режим з країнами Європейського союзу.

На його думку, прагнення до членства в ЄС і НАТО повинно бути закріплено в преамбулі Конституції.

Про це він заявив на прес-конференції у середу, 28 лютого, в Києві.

«Ми зараз обговорюємо пропозицію «заякорити» у Конституції європейську та євроатлантичну інтеграцію», – зазначив голова держави.

За словами Порошенка, обидві ідеї зараз є такими, що консолідують суспільство, а громадскість їх підтримує. На його думку, поправки до основного закону могли би стати забезпеченням від будь-яких несподіванок, особливо коли «піднімають голови антиєвропейські сили, котрі прагнуть реваншу».

Нагадаємо, що минулого року Верховна Рада прийняла закон, згідно з яким вступ України в НАТО визначається як одна з основ зовнішньої політики. Його підтримали 276 народних депутатів, тоді як для зміни Конституції необхідно мінімум 300 голосів.

Курс на членство в НАТО прописали в законах «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» і «Про засади національної безпеки України». Військова доктрина України також передбачає розвиток Збройних Сил України за західними стандартами і досягнення сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО.