Передплата 2024 «Добре здоров’я»

У Північній Македонії - президентські вибори

  • 24.04.2024, 11:30
  • 272

У середу, 24 квітня, у Північній Македонії проходять президентські вибори

Фото: LB
Фото: LB

Про це повідомляє АР.

Виборчі дільниці працюють з 7:00 до 19:00 за місцевим часом. За виборами спостерігають близько 320 міжнародних спостерігачів.

Сім кандидатів балотуються на здебільшого церемоніальну посаду, а коротка передвиборча кампанія зосереджена на питаннях вступу до ЄС, верховенства права, боротьби з корупцією та зниження рівня бідності.

За даними опитування Центру політичних досліджень і комунікацій, Гордана Сіляновська-Давкова, яку підтримує опозиція, випереджає чинного президента Пендаровського на 3,6 відсоткового пунктів.

61-річний Стево Пендаровський балотується на другий п’ятирічний термін за підтримки правлячих соціал-демократів. 70-річну Сіляновську-Давкову підтримує правоцентристська головна опозиційна коаліція «Внутрішня македонська революційна організація — Демократична партія македонської національної єдності» (ВМРО-ДПМНЕ).

Вони розійшлися в поглядах щодо того, як упоратися з наполяганням сусідньої Болгарії на тому, щоб Скоп'є закріпило в своїй конституції визнання болгарської етнічної меншини. Болгарія, яка є членом ЄС, заявила, що в іншому випадку заблокує заявку Північної Македонії на членство в Євросоюзі.

Серед інших кандидатів у президенти — професор права Біляна Ванковська, яка балотується від лівої партії «Левіца», і двоє представників етнічної албанської меншини — міністр закордонних справ Буяр Османі та Арбен Тараварі з опозиційної партії етнічних албанців.

У країні з населенням 2,3 мільйона зареєстровано 1,8 мільйона виборців. Перші результати виборів очікуються вранці в четвер.

Другий тур голосування майже напевне відбудеться 8 травня — одночасно з парламентськими виборами, — оскільки очікується, що жоден з кандидатів не подолає 50-відсотковий поріг, необхідний для абсолютної перемоги.


Джерело: АР

Схожі новини