Японії загрожує виверження величезного супервулкана

Його жертвами можуть стати більше 100 млн осіб.

Підводний вулкан, який спровокував одне з найбільших відомих вивержень в історії, може викинути 32 кубічних кілометра лави. Такі висновки зробили дослідники з Університету Кобе (Японія), вивчивши гігантський лавовий купол, який існує під кальдерою Кікай, пише Science Alert.

Вчені вивчали кальдеру Кікай - кратер вулкана, чиє виверження 7,3 тис. років тому призвело до загибелі культури Дземон на території півдня острова Кюсю. Вчені виявили всередині вулкана купол з магмою радіусом 10 км і висотою 600 метрів. Вони знайшли докази нової вулканічної активності під кратером.

За оцінками вчених, потужності такого утворення вистачить для того, щоб викинути близько 32 км3 магми. Проте, найнебезпечнішим є не викид лави з купола, а масштабне супервиверження. «Найсерйозніша проблема, про яку ми турбуємося, - це не виверження цього лавового купола, а виникнення наступного супервиверження», - сказав вулканолог Йосююкі Тацумі.

Згідно з попереднім дослідженням Тацумі, існує приблизно 1% шанс на катастрофічне виверження кальдери протягом наступних 100 років. Ця подія може поставити під загрозу або знищити щонайменше 110 мільйонів людей. Хвилі від виверження досягнуть берегів Північної Америки і Китаю.

Тацумі та інші дослідники приступлять до наступної експедиції на Кікаї в наступному місяці, щоб отримати більш чітку картину того, як активність змінює стан кальдери в цілому.