Як в Україні будуть розраховувати вартість медичних послуг

Стандартизація підходів до обліку витрат у медичних установах буде проходити за принципом "зверху донизу".

Як повідомляється на сайті Страна.ua, стало відомо, як буде працювати прийнята Кабміном методика розрахунку вартості медичного обслуговування.

Зазначений метод передбачає проведення економічних розрахунків, результатом яких є розподіл усіх витрат закладу охорони здоров'я - від адміністративних і допоміжних підрозділів в основних клінічних відділеннях.

Кінцева середня вартість одиниці медичної послуги розраховується на основі критеріїв розподілу витрат. Перелік і порядок їх застосування визначає МОЗ.

Зокрема, складовими медичної послуги є виписаний пацієнт, ліжко-день у стаціонарному відділенні лікарні, амбулаторне відвідування тощо.

У вартість медичної послуги входитиме заробітна плата медичного персоналу, витрати на лікарські засоби, комунальні послуги, амортизація обладнання тощо.

Методика є обов'язковою для застосування установами охорони здоров'я для обліку та аналізу фактичних витрат. Крім того, Міністерство охорони здоров'я має розробити пропозиції щодо єдиних тарифів у рамках програми медичних гарантій.