Російські «інтернет-тролі» раптом «прокинулися»...
У польському сегменті Інтернету розпочалася масштабна пропагандистська атака російських “тролів”
Як інформують польські ЗМІ, створені в соцмережі Instagram акаунти, які протягом кількох років (!) удавали свій зв’язок із Краковом, Бидгощем, Любліном, Жешувом тощо, активно дезінформують поляків про війну в Україні й українських біженців.
У дописах на цих акаунтах поляків лякають жорстокими українцями, підвищенням цін на пальне та навіть біологічною зброєю, яку начебто розробляє Україна... Ця огидна пропаганда – з Росії. Як швидко встановили польські інтернет-користувачі, усі ці облікові записи, створені за одним шаблоном, реєструються на адреси електронної пошти в російському домені, що закінчується так – .ru.
Головна мета цієї російської брехні – вбити клин між поляками й українцями, зруйнувати солідарність із Україною, яку демонструє зараз дружня Польща. Тому на акаунтах у Instagram, які удають зі себе регіональні ЗМІ, пов’язані з Краковом, Бидгощем, Жешувом, Катовіцами, Любліном, Кельцами або ж Ольштином (усі створені за однією схемою – krakow_online, bydgoszcz_online тощо), після нападу Росії на Україну почала з’являтися брехлива інформація.
Зокрема, фейкові акаунти посилалися на повідомлення польських державних служб. “Поліція: біженці з України влаштовують масові бійки з поляками у польських містах”, – повідомили акаунти-“близнюки”. Звичайно, не було ні таких повідомлень польської поліції, ні бійок, які влаштували українські біженці... В інших постах на цих фейкових акаунтах полякам погрожували “бензином по 30 злотих” і звинувачували Україну в розробці... біологічної зброї. Що, очевидно, мало би виправдати необхідність російської “спецоперації”, про яку торочить Кремль.
Прикметно, що усі ці фейкові акаунти в Instagram функціонують щонайменше з 2020 року. Але вони “спали”. Хіба що час від часу поширювали інформації на соціально чутливі теми, розширюючи таким чином свою аудиторію. “Спали”, аби після підступного нападу РФ на Україну запустити хвилю російської дезінформації…
Читайте також: Чат-бот, який приносить трофеї: назва