Євросоюз до вакцинації готовий
Щеплення від ковіду стартують у країнах-членах у неділю, 27 грудня
У неділю, 27 грудня, у країнах Європейського Союзу стартує вакцинація від коронавірусу. За результатами опитування, проведеного Інститутом охорони здоров’я Італії, 67% її громадян мають намір вакцинуватися.
Серед італійців, старших від 65 років, охочих зробити щеплення аж 84%, серед молоді (18−34 роки) — 76%.
Цікаво, що серед людей з вищою освітою охочих вакцинуватися більше (71%), ніж серед усіх італійців.
Загалом влада Італії хоче вакцинувати від ковіду 42 мільйони жителів Італії, тобто 70% її населення.
Першою людиною в Італії, яка 27 грудня одержить першу дозу вакцини, буде медсестра з лікарні Національного інституту інфекційних хвороб Spallanzani у Римі. Саме там на початку пандемії вилікували двох інфікованих китайських туристів.
У Франції ж цими днями триває дискусія — як же заохотити громадян вакцинуватися? Глава МОЗ Олів’є Веран повідомив телеканал TF1: «Вакцина проти коронавірусу не буде обов’язковою для користування громадським транспортом або ресторанами». У такий спосіб Веран відреагував на пропозицію лідерки Національного об’єднання Марін Ле Пен, яка пропонує запровадити спеціальний «паспорт вакцинованої/го». Громадян, які не матимуть такого паспорта, за задумом Ле Пен, не мали би пускати у транспорт і заклади громадського харчування. Таку ідею лідерки націоналістів міністр Веран вважає «суперечливою».
Тим часом у Великій Британії, яка розпочала вакцинацію трохи раніше, ніж країни ЄС, зафіксовано найбільшу з початку пандемії добову кількість заражень — 36 тисяч 804 (з них понад 32 тисячі — в Англії, 2761 — в Уельсі, 1316 — у Шотландії, 439 — у Північній Ірландії). Скільки з цих інфікувань спровокував мутований, на 70% більш заразний коронавірус? Поки що не відомо.
У цілому у Британії зафіксовано вже понад 2 мільйони 110 тисяч випадків зараження коронавірусом. Це 6-те місце у світі, після США, Індії, Бразилії, Росії і Франції. Через коронавірус із початку пандемії померли понад 68 тисяч британців. У Франції ж померли майже 62 тисячі, а інфікувалися — понад 2 мільйони 490 тисяч осіб.