Привид повторного референдуму блукає Британією…
Тереза Мей проти. Але не всі урядовці згодні з її думкою щодо виходу з кризи довкола «Брексіту»
У понеділок, 17 грудня, прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей мала виступити у Палаті громад. За даними Reuters, Мей планувала ще раз розкритикувати ідею повторного референдуму щодо «Брексіту» (виходу Сполученого Королівства з ЄС). Тим часом голоси, що закликають до такого референдуму, лунають у Британії усе гучніше.
На думку Терези Мей, повторний референдум щодо «Брексіту» зруйнує віру британців у їхню демократію.
Але не всі соратники прем’єр-міністра розділяють цю позицію. Як написала газета The Sunday Times, депутат-консерватор Девід Лідінгтон провів переговори із депутатами від опозиційної Лейбористської партії, намагаючись створити тимчасовий міжпартійний союз за новий референдум щодо виходу Британії з Європейського Союзу.
Газета також навела слова глави апарату прем’єра Гевіна Барвела, який вважає, що повторний референдум — це «єдиний спосіб рухатися вперед».
Як раніше повідомляла The Times, більшість членів кабінету Мей не вірять, що парламент затвердить Угоду між ЄС і Британією про «Брексіт». Такого висновку урядовці дійшли після останнього саміту ЄС, на якому лідери держав-членів євроспільноти категорично відмовилися переглядати Угоду. За даними газети, п’ять міністрів уряду Мей, зокрема міністр праці Ембер Радд і міністр фінансів Філіп Гаммонд, схиляються до підтримки повторного референдуму.
«Напередодні Brexit, до якого залишилося трохи більше трьох місяців, Угода Мей — єдина на столі, — констатує британське видання The Observer. — Ця Угода настільки ж «добра», як і сам Brexit… дуже далекий від національних інтересів Великої Британії.
Отже, здоровий глузд, логіка й національні інтереси вимагають, аби парламентське голосування щодо Угоди відбулося найближчим часом. Якщо, як і очікується, Угоду не затвердять, Мей має прийняти рішення парламенту… Матиме три варіанти дій: може піти у відставку й дозволити іншим консерваторам спробувати знайти вихід із ситуації, у якій Мей зазнала поразки, оголосити про вихід Великої Британії із ЄС без Угоди, або просити громадськість підтримати її угоду… Відставка Мей нічим не допоможе вирішити кризу Brexit… Другий варіант, вихід без Угоди, буде катастрофою… Це приводить до висновку, що проведення другого референдуму щодо «Брексіту» — єдиний розумний шлях виходу з болота, в якому застрягла Британія. У бюлетені повинні бути прості опції: Угода Мей або скасування Brexit… Існує ризик, що Мей може перемогти на цьому референдумі. Але, щоб вийти з глухого кута… на цей ризик треба піти. Повторний референдум дасть усім можливість висловити свою думку і врятувати країну від катаклізму Brexit".