Порошенко розповів, як Україна може повернути окупований Донбас
- 22.05.2015, 18:55
- 1 207
Про це президент заявив на прес-конференції за підсумками саміту
Петро Порошенко назвав умови, за яких Україна зможе повернути окуповані території.
Про це президент України заявив на прес-конференції за підсумками саміту, передає Еспресо.TV.
"Для того щоб повернути окуповані території потрібні дві речі. Перше - перекрити кордон з Росією. Річ друга - вивести російські війська. Наявність яких ми продемонстрували на цьому тижні, представивши бійців регулярних військ спецназу", - заявив український президент.
Також український президент заявив, що Україна бездоганно виконує всі пункти Мінських домовленостей.
Євросоюз готовий розпочати процедуру надання українським і грузинським громадянам безвізового режиму за умови позитивних пропозицій Єврокомісії, які очікуються наприкінці 2015 року.
Про це йдеться у спільній декларації саміту Східного партнерства, схваленій у п'ятницю в Ризі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Вони (глави держав та урядів країн ЄС - ред.) вітають прогрес, зроблений Грузією і Україною відносно імплементації планів з візової лібералізації, як зазначено у доповіді Єврокомісії про прогрес. Вони очікують на завершення Україною і Грузією імплементації 2-ї фази планів дій з візової лібералізації, коли будуть виконані усі критерії та необхідні реформи, та вітають готовність Єврокомісії надати якнайбільшу підтримку Україні і Грузії в імплементації їхніх планів дій, а також її намір доповісти про прогрес України і Грузії до кінця 2015 року», - йдеться у документі.
Наголошується, що виконання усіх критеріїв може дозволити завершити процес візової лібералізації, і тоді Єврокомісія запропонує Європарламенту і Раді ЄС виключити для українських і грузинських громадян візові вимоги відповідно до законодавства ЄС.
Лідери ЄС визнають європейські прагнення України, Молдови та Грузії відповідно до положень, які зафіксовані в угодах про асоціацію цих східних партнерів.
Про це йдеться у спільній декларації саміту Східного партнерства, який завершився у п'ятницю в Ризі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Учасники саміту визнають європейські прагнення і європейський вибір партнерів, як це заявлено в угодах про асоціацію», - йдеться у документі.
Як відомо, у тексті Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом не міститься чіткого формулювання, що Україна, як європейська держава, відповідно до ст. 49 Угоди про ЄС може подати заяву на членство.
Звіт Єврокомісії про поступ України в імплементації плану дій з візової лібералізації буде оприлюднено не пізніше 15 грудня 2015 року.
Про це заявив Президент Петро Порошенко за результатами саміту Східного партнерства у п'ятницю в Ризі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Оціночний звіт Єврокомісії про прогрес України з візової лібералізації буде представлений не пізніше 15 грудня», - сказав Порошенко.
Він наголосив, що українська сторона зробить усе, аби провести необхідні реформи й отримати безвізовий режим із ЄС.
«Ми на сьогоднішній день прибрали усі політичні перешкоди для отримання Україною безвізового режиму. Закінчені усі дискусії. Було чітко заявлено, що залишилися технічні питання», - відзначив Порошенко.
Глава держави поінформував, що поставив відповідним урядовим структурам завдання до 10 червня вжити необхідних заходів.
Нагадаємо, у спільній декларації Ризького саміту Східного партнерства зафіксовано, що Євросоюз готовий розпочати процедуру надання українським і грузинським громадянам безвізового режиму за умови позитивних пропозицій Єврокомісії, які очікуються наприкінці 2015 року.
Еспресо.TV, Укрінформ