Хто є хто з’ясувалося тоді, коли дрогобицької солі забракло
Як підприємство, яке ще з княжих часів функціонує, Дрогобицька солеварня, звісно ж, викликає інтерес. Сюди, щоб подивитись, на власні очі побачити те, що ще в ХI столітті започатковане і дотепер працює, багато туристів приїжджають
Охочих скуштувати солі, яка видобувається із ропи так само, як і багато століть тому, щораз більше стає. Немало людей, надто на Львівщині, лише цю сіль і воліє купувати. І зрозуміло чому. Є ж різниця між вивареним і лупаним з каменю соляним продуктом. Недаремно ж кажуть, що краще їсти менше, але якісне. Ніж більше, але не дуже або ж не завжди якісне.
Тенденція до зміни пріоритетів у споживанні солі яскраво проявилась теперішнім літом, коли з прилавків магазинів зникла виварена сіль з Дрогобича. Виник дефіцит цього продукту. Про це на своєму «полі» користувачі соцмереж «затрубили».
Відразу ж на наступний день
З’ясувати причини виникнення дефіциту спробували у керівника Дрогобицької солеварні Олега Петренка. За словами нашого співрозмовника, на підприємстві нічого, крім спорожнілих складських приміщень, в яких до початку літнього сезону немало продукції зберігалось, не змінилось. Сіль забирають відразу ж на другий день. Упродовж добового циклу тут близько 3 тонн продукту виварюють. Немає більше такого, щоб можна було, як покупець у магазині, придбати на підприємстві сіль. Тепер уся реалізація відбувається виключно гуртово, цілими партіями. Місячна норма «видобутку» — 60 тонн.
За цілодобовим графіком працюють
Видобуток солі на Дрогобицькій солеварні здійснюється цілодобово. На виробництві 48 осіб зайнято. Великим прибутком тут похвалитись не можуть. Держава сущі «копійки» отримує. Мабуть, через це було кілька спроб виставити підприємство на приватизацію. У Дрогобичі ці ініціативи «хотєлками» називають. У місті прийнято вважати, що приватний власник занедбає, загубить видобуток солі з ропи. Допустити цього аж ніяк не можна. Недаремно ж колишній обласний центр називають містом, яке на солі народилось. То вже потім, через століття до солі, як складова частинка сьогоднішнього тренду нафта додалась.
Уся продукція Дрогобицької солеварні, крім солі «Преміальна» залишається та реалізовується у межах Львівщини. Цим і пояснюється ажіотаж довкола дрогобицької солі. Як йодованої, так і без йоду.
Продукція підприємства — високоякісна, краще організмом засвоюється. Ліпші смакові якості має. Людей не обдуриш. Якщо говорити про якусь сформовану у покупців дрогобицької солі загальну позицію щодо майбутнього цього унікального підприємства, то вона проста й зрозуміла.
Соляне виробництво, незважаючи на «аргументи» всіх тих, від яких його доля залежить, потрібно зберегти.