«У цих мальовничих хустках — історія і краса України»
Під Києвом установили Національний рекорд «Найдовший ланцюг із українських хустин»
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/520981/hystyna.jpg)
У селі Підгірцях, що на Київщині, експерти Національного реєстру рекордів нарахували 377 жіночих хустин, які було об'єднано у ланцюг. Як з’ясувалося, довжина хусткового ланцюга — 421 метр!
До кожної хустини прикріплено бірку, на якій зафіксовано — звідки «приїхала» та хто її надіслав. За словами керівниці Національної книги рекордів України Лани Вєтрової, географія хустин-учасниць дуже велика.
Якщо прочитати на бірках назви міст, містечок і сіл, то цей символічний ланцюг об'єднав усю Україну!
Українська хустина — наша культурна спадщина, наш оберіг. До встановлення цього рекорду готувалися цілий рік, — розповіла журналістці «ВЗ» Лана Вєтрова. — Ініціаторка рекорду — заступниця директора Підгірцівського ліцею Надія Бевз. Люди з різних куточків надсилали свої хустки і розповідали історію про кожну з них — як з’явилася у їхньому домі і яку вагу для родини має цей український оберіг. Українки надіслали хустки з різними візерунками. До прикладу, хустки із західного регіону — яскраво-червоні, замаєні квітами, а білі з пишними трояндами — з Центральної України.
/wz.lviv.ua/images/articles/2024/10/Hustyna-1.jpg)
— Ланцюг, який створили з хустин, показує традиції кожного регіону нашої країни, — веде далі пані Лана. — Вперше побачила такі неймовірні хустки, яких ніколи не бачила на людях, — яскраво-помаранчевого і яскраво-салатового кольорів… У цих мальовничих хустках — історія і краса нашої України. Мене вразила одна з історій. Надія Бевз розповіла, що хустку привезла молода дівчина, для якої вона має велику цінність. Хустину їй передала її мама, а мамі - бабуся. І мама попросила, щоб дівчина цю річ зберегла і передала своїм дітям. Бо це оберіг їхньої родини.