«Усе буде добре, пане бобре!»
Ці гризуни провокують у Польщі повінь. Але їх за це не покарали…
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/520585/bober.jpg)
У багатьох країнах Східної Європи вирують руйнівні паводки. У Польщі, зокрема у Західнопоморському воєводстві, вину за їхні масштаби і наслідки частково поклали і на бобрів, повідомила «Європейська правда».
Місцева влада каже, ці тварини роблять підкопи у дамбах-валах, які стримують потоки повеневої води, захищають великі території від стихії. Через це два роки тому було зруйновано міст обласного значення.
Щоб уникнути нових катастрофічних наслідків, західнопоморський воєвода закликав навести лад з бобрами — знищувати їх. Не виключив такої можливості і керівник польського уряду Дональд Туск. Припустив, що бобрів можуть відстрілювати. За словами прем‘єра, за попереднього уряду на той світ відправили понад 8 тисяч польських бобрів…
Проти знищення цих тварин різко виступили захисники природи. І польські господарники знайшли інший, гуманний спосіб захисту дамб від хвостатих будівельників, які прокладали там свої тунелі. Ці захисні споруди почали вкривати металевою сіткою. І гризунам така перепона виявилася не по зубах. «Усе буде добре, пане бобре! — такою жартівливою фразою відповів Туск на тривожні запитання зоологів. І додав: — Жоден бобер не постраждав».
Засилля бобрів (щороку їх стає все більше) викликає тривогу і в українців. Звинувачують цих тварин дещо в іншому: мовляв, бобри будують на річках свої хати-загати, піднімають рівень води, яка виходить з берегів, затоплюючи сільськогосподарські угіддя. Тому люди розбирають ці загати.
А у місті Сколе на Львівщині бобри взялися нищити дерева довкола озера, де відпочивають місцеві жителі. Щоб припинити це, активісти громадської організації «Бойківські обереги» одягають стовбури дерев у сітку-рабицю.