Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Як швидко переказати гроші: 3 найзручніших варіанти P2P-платежів

Простими словами, платіж P2P (peer-to-peer, person-to-person) — це переказ коштів від однієї фізичної особи іншій.

Ситуація, коли потрібно оперативно переказати певну суму коштів іншій людині, знайома кожному українцеві. Якщо друзям терміново знадобилася фінансова допомога або потрібно розрахуватися з фізичною особою за певний товар чи послугу, у пригоді стають зручні та безпечні P2P-платежі. У який спосіб найкраще переказати гроші? Розповідаємо про всі можливі та найвигідніші варіанти.

Коротко про P2P-транзакції

Цей вид фінансових операцій застосовується, зокрема, для:

  • переказів грошей рідним і близьким;
  • купівлі товарів, що продаються за оголошеннями на спеціальних сайтах або в групах у соцмережах;
  • розрахунків за послуги, що надаються не на постійній основі людиною, яка не є суб'єктом підприємництва;
  • внесення завдатку для бронювання оренди квартири;
  • надання фінансової допомоги благодійним фондам та організаціям.

У більшості випадків переказ грошей здійснюється з картки на картку, тому платежі також називають C2С (card-to-card). Для розрахунків з ФОПами та юридичними особами використовуються платежі за реквізитами у форматі IBAN.

Як можна переказати кошти: доступні способи

До категорії P2P-транзакцій можна віднести платежі, що здійснюються в касі банку, поштовому відділенні або платіжному терміналі. Такі операції, попри наявність численних онлайн-сервісів, досі мають попит, щоправда, назвати їх швидкими навряд чи можливо. Часто для здійснення переказу в таких випадках потрібно мати при собі певну суму готівки.

Набагато комфортнішими способами переказу коштів, що доступні з будь-якого пристрою, є:

  • сервіси онлайн-платежів, наприклад, Portmone. Грошовий переказ за допомогою Portmone — це зручно та вигідно. Онлайн-транзакція на сайті або в мобільному застосунку займає не більше 5 хвилин. Потрібно лише ввести дані карток відправника та отримувача, суму, електронну адресу для одержання квитанції та ініціювати оплату. Важливий момент — постійні користувачі, що беруть участь у програмі Cashback, мають можливість сплатити комісію сервісу балами на бонусному рахунку;
  • онлайн-банкінг — здійснення транзакцій за допомогою мобільного застосунку або на сайті банку, що випустив картку фізичної особи — платника;
  • переказ між електронними гаманцями Google Pay або Apple Pay. В Україні юридично такі гаманці прирівняні до банківських рахунків.

Що треба знати, здійснюючи P2P-платежі

Обираючи найзручніший спосіб здійснення переказу, слід враховувати ліміти, а також комісії, встановлені банком і платіжними сервісами. Крім того, варто ретельно перевіряти правильність введення номера картки, оскільки в разі помилки повернути кошти буде досить складно. Українцям, котрі переказують понад 400 тисяч гривень, доведеться надати банку документи, що підтверджують законність походження грошових коштів.