Степова куниця скористалася… бронежилетом
Соціальні мережі облетіло емоційне відео, фігурантами якого є українські воїни і невідома їм тваринка, яка випадково потрапила в окоп гранатометника. Наші хлопці і в цьому випадку проявили себе захисниками
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/489457/kunytsia.jpg)
У ролику видно, як на облаштованій у землі бойовій позиції, скориставшись хвилинною відсутністю воїна, випадково опинився і безпорадно бігає туди-сюди, перелякано сичить-шипить якийсь звірок. Верткий, завбільшки з кота, з жовто-чорними смугами на мордочці і пишним хвостом. Дуже схожий чи то на тхорика, куницю, чи то на здичавілого кота. Всі спроби цього малюка самотужки вибратися з глибокого окопа по крутих стінах завершувалися невдачею. І тоді на допомогу прийшли наші воїни. Оскільки звірятко не підпускало до себе, діяли на відстані. Кинули йому каримат, аби по ньому цей приблудник вибрався нагору. Звірок допомогою не скористався. Врешті «подали» йому більш об'ємний бронежилет — забравшись на нього, невідомець вистрибнув з пастки і чкурнув у зарості. Бійці були раді, що прислужилися несподіваному візитерові.
Як з’ясувалося згодом, у гості до наших воїнів завітала перегузня звичайна — рідкісна, занесена у Червону книгу тваринка з родини куницевих (її зображення є на одній з пам’ятних монет Нацбанку). В Україні представників цього виду налічується якась сотня. Живуть у степовій зоні Запорізької, Донецької, Луганської областей. Вчені кажуть, що ці півкілограмові звірки дуже корисні, бо знищують гризунів, які нищать сільськогосподарські посіви і вирощений урожай. За рік одна перегузня рятує поля від 300−800 шкідників — ховрахів, сліпаків.
На обмежену у нас популяцію перегузні впливає оранка степів і війна. Але, як бачимо, у паузі між бойовими діями одному такому екзоту пощастило вижити — завдяки доброму серцю наших воїнів.