Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Під обстрілами, без світла у час війни працювали над фільмом про медиків

Воєнну драму «Я — Надія» знімали у Харкові та на декількох локаціях у Києві й області, зокрема в Ірпені

Кадр з фільму. Фото пресслужби каналу 2+2
Кадр з фільму. Фото пресслужби каналу 2+2

Хтось, можливо, скаже — «не на часі» знімати кіно, коли в країні йде війна. Але з цим не погоджуються кінематографісти. Як-от, до прикладу, канал 2+2, який замовив серіал про медиків екстреної допомоги «Я — Надія» продакшен Sfera Film, які під час повномасштабного вторгнення росії в Україну проявили неабияку сміливість, відчайдушність та відданість своїй професії, рятуючи людські життя.

«Я — Надія» — перший воєнно-драматичний серіал телеканалу 2+2, знятий під час війни в Україні (прем'єра фільму — 24 лютого. — Г.Я.). Головні герої стрічки — працівники «швидкої» у Харкові, які у лютому-березні 2022 року під постійними обстрілами та бомбардуваннями рятували цивільних і військових свого міста. Молода фельдшерка Надія, попри реальну небезпеку й вмовляння хлопця виїхати у безпечне місце, вирішує залишитися в оточеному окупантами Харкові, не розуміючи, що чекає на неї у найближчі тижні - безсонні ночі на службі, болючі втрати, щоденний ризик заради порятунку інших і зустріч з ворогом віч-на-віч.

Воєнну драму «Я — Надія» знімали у Харкові та на декількох локаціях у Києві й області, зокрема в Ірпені. У серіалі були задіяні медики швидкої допомоги та працівники ДСНС, які консультували акторів і творчу команду проєкту. У Харкові та на деокупованих територіях Київської області, де проходили зйомки, на майданчику працювали військові експерти, що забезпечували безпеку знімальної групи.

— Це особливий проєкт, — каже режисер фільму Денис Тарасов. — Не тільки через те, що це перші зйомки українського серіалу під час війни. Але й тому, що автори надихнулися реальною історією дівчини, яка, попри юний вік, проявила стійкість та абсолютну відданість своїй справі у найжахливіший для країни час. Відверто кажучи, взятися за цю ідею було для мене хвилююче. Крім того, були певні обмеження через воєнний стан. Тривоги, обстріли, відсутність зв’язку і світла — все це вносило свої корективи у виробництво. Приміром, ми не знімали біля інфраструктурних об'єктів, відмовилися від масштабних екшн-сцен з вибухами, замість повноцінних сцен у Харкові знімали там лише заявочні плани. Для того, щоб ми могли знімати на деокупованих територіях Київської області, деякі локації навіть розміновували спеціалісти. Все це нагадувало нам про те, що війна не тільки в кадрі, вона щодня у нашому житті.

На ідею серіалу авторів Артема Кобзана й Андрія Віштака надихнули історії українських лікарів, які з початку повномасштабного російського наступу мужньо тримають свій фронт. Прототипом головної героїні стала двадцятидворічна фельдшерка Анна Андрющенко, яка у перші місяці війни працювала у харківському Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

— Під час зустрічі з Анею — прототипом моєї героїні була вражена, власне, самою Анею, — розповіла журналістці «ВЗ» виконавиця головної ролі Вероніка Дюпіна (інтерв'ю з акторкою — в одному з наступних випусків «ВЗ». — Г.Я.). Вона м’яка, тепла, чуйна. І у мене в голові не вкладалося: як? Як вона взяла на себе таку відповідальність? Як вона не злякалася, не зламалася? Вона вже пройшла через пекло і не стала цинічною, холодною. Мене вразило, що вона зберегла світло в собі.

Головні ролі у 4-серійні драмі зіграли відомі українські актори Даниїл Мірешкін, Ірина Мак, Павло Сироткін, Антоніна Хижняк, Валерій Астахов, Алекс Степаненко, Олена Курта.

Схожі новини