Передплата 2024 «Неймовірні історії життя»

Корови з розбомбленої ферми знайшли прихисток на Дрогобиччині

Удалося вирва­ти з пекла війни 120 молодих корів, телят, нетелів

Не так давно до Дрогобича дійшла інформація, що в колективному господарстві «Авангард» прифронтового села Українки Миколаївської області під загрозою знищення опинилася тваринницька ферма. Галичани вирішили порятувати її, а водночас і людей, які доглядали за ВРХ, наражаючи себе на небезпеку.

Спроби вирішити це пи­тання були й раніше. Але закінчилися трагічно. Так, наприкінці минулого тижня мос­ковські окупанти пошкодили два великі транспортні авто­мобілі, вбили тварин та навіть людину. Тож надалі ніхто не на­важувався їхати на ферму...

Після телефонних перего­ворів та контакту з керівником господарства Людмилою Голуб взялася за справу команда дро­гобичан у складі Андрія Ковча, Руслана Щерби, Сергія Щерба­кова та Івана Марківа. Спеціа­лізований транспорт із водіями надала компанія ТОВ “БВА”.

Близько трьох годин тривала евакуація рогатих особин. По­тім була 20-годинна поїздка до Дрогобича. Полегшувало доро­гу тваринам те, що в автомобілі подавалася вода й чисте пові­тря.

Таким чином удалося вирва­ти з пекла війни 120 молодих корів, телят, нетелів. Більшість із них наразі прилаштовані в комунальному господарстві «Тарком», розташованому у селі Лішня, решта перебуває на інших фермах. Вирішені й юри­дичні аспекти проблеми – по­вернуто гроші за поголів’я влас­никам фірми «Авангард».

…Тепер миколаївські твари­ни (серед яких представники української червоної степової породи, змішані – гольштин із українською червоною степо­вою) у безпеці. Основна маса швидко відновилася. Однак де­які мають серйозні осколкові поранення та потребують три­валішої опіки і ветеринарного супроводу. Тож фахівці надають їм необхідну допомогу.

До речі, коли дрогобичани покинули миколаївську ферму, там залишилося близько 50 голів. Вже наступного дня гос­подарство вкотре зазнало об­стрілу, внаслідок чого 10 тварин загинули, ще стільки ж отрима­ли дуже важкі поранення, не су­місні з життям…

Зауважимо, що галичани за­пропонували переселитися у Західну Україну й людям, що до­глядали худобу. «Ми обіцяли до­помогти із житлом, харчуванням тощо. Наразі ті ще не приїхали, але сподіваємося, прибудуть», – сказав заступник міського голо­ви Дрогобича Андрій Ковч.

Схожі новини