Патріотичні кавуни – на ринок і для фронту

Їх виготовляє лучанка Ольга Гончарук

Коли на ринку я побачила кавуни із зображенням Луцького замку та Тризуба, неабияк здивувалася. Така оздоба — справа рук талановитої лучанки Ольги Гончарук. Вона інженер, працює головним спеціалістом в управлінні Фонду соціального страхування. А кожну вільну хвилину використовує творчо.

Восени Ольга Гончарук перетворює ово­чі-фрукти на цілі об’ємні художні компо­зиції. Що не потрапить до рук — кавун чи буряк, яблуко чи зубок часничка — оживає по- новому. Вирізьблює узори на моркві, капусті- пекінці та броколі, помідорах, грушах і навіть на бобах. Увесь врожай на столі — зі свого го­роду та саду. Достиглий, ароматний, вироще­ний без хімії й з великою любов’ю.

Ольга Гончарук та її роботи.
Ольга Гончарук та її роботи.

— Вирізувати орнаменти на овочах я почала понад десять років тому, — розповідає жінка. — Всього навчалася з допомо­гою Інтернету. Робота кропітка, але приносить велике задово­лення. Працюю дуже гострим інструментом, нема права на помилку — щоб і малюнок був гарним, цілим, і руки.

Із морквин виходять ажурні шишечки, з грибів — жоржини чи хризантеми. На гарбузах, кабачках та динях «квітнуть» цілі букети троянд. Та найбіль­ше любить працювати май­стриня на кавунах.

Хоч шкірка в нього тверда, часом різати важко, та кінце­вий результат того вартий. Бо ж можна зобразити все, що душа забажає. І кольорами малюнок гарно грає, не одно­тонний, — зауважує пані Ольга.

Часто її просять вирізьбити на кавунах патріотичні орна­менти. Її Тризуби на цих яго­дах-велетах уже не один раз від’їжджали на схід, до наших бійців, що на передовій. Таку благодійну допомогу з напи­сами «Слава Україні!» передає воякам луцький підприємець Захід Алієв. А як «рекламу» за­вжди старається мати на при­лавку кавун із замком Любар­та від Ольги Гончарук.

Читайте також: Півторакілограмовий боровик претендує на звання чемпіона!

Схожі новини