Передплата 2024 «Добрий господар»

«Талашко такий там не один...»

Народний артист України, секс-символ радянського кіно, опинився у центрі секс-скандалу

Громом серед ясного неба стала новина про народного артиста України, 75-річного Володимира Талашка. Кілька студенток театрального вишу імені Карпенка-Карого звинуватили викладача у сексуальних домаганнях. Останніми днями про це стало відомо широкому загалу, проте начебто чутки про таку імовірну поведінку Талашка ходять у театральній тусовці понад два десятиліття.

Володимир Талашко най­більш відомий роллю стар­шого лейтенанта Сергія Скворцова у стрічці 1973 року «В бій ідуть лише «старі» Леоні­да Бикова. Його вважали секс-символом радянського кіно. Зараз пан Талашко викладає у Київському національному уні­верситеті театру, кiно і телеба­чення імені Карпенка-Карого — провідному театральному виші України.

Першим інформацію про ха­расмент з боку Талашка у Фей­сбуці виклав сценарист Богдан Панкрухін. У своєму пості він на­водить історії двох дівчат, які ні­бито постраждали від домагань актора. За словами Панкрухіна, про випадки сексуальних до­магань в університеті Карпен­ка-Карого було відомо і рані­ше: навів кілька історій, в яких до студенток чіплялися викла­дачі та дозволяли собі сексу­альну поведінку щодо них. Про те, що у театральному виші про­цвітає харасмент, написала і ві­дома телеведуча Яніна Соколо­ва. «Талашко такий там не один. Коли я вступала до вузу, один з педагогів мав і до мене схожі спроби, які відбувалися під дією на нього оковитої. Так, педагоги у вузі періодично п"ють і на інди­відуальних заняттях виявляють свою хтивість, знаючи, що жін­ки мовчатимуть. Бо хто вони — народні, а хто ці, „іногородні“. Я категорично давала відкоша ме­трам, але пам’ять це тримає», — написала Яніна Соколова.

То хто ж ті дівчата, до яких чі­плявся Талашко? Одна з них — акторка Вікторія Муштей, інша — Юлія Бірзул, яка переконує, що на вокзалі її зустрічав Талашко з квітами (дівчина мріяла вступи­ти у театральний). Оскільки там ще було зачинено, актор запро­понував поїхати до нього додо­му. Коли поснідали, він просив дівчину роздягнутися і фотогра­фував… І у першому, і у другому випадку не сказано, чи був між ними секс, натомість розписа­но, як актор залазив під спідни­цю…

Ви чули фразу «На екран че­рез диван»? У світі, та й в Укра­їні, багато акторок саме таким шляхом і потрапили на екран. Можливо, хтось таким чином потрапив і у театральний вуз.

Але ми говоримо не про всіх, хто цим зловживає і допомагає таким чином вступити у виш чи потрапити на сцену театру чи знімальний майданчик, а кон­кретно про Володимира Талаш­ка. Та й, зрештою, чому ці заяви спливли лише тепер, коли чоло­вікові виповнилося 75 років?

Пригадую, 2012 року, під час кінофестивалю «Бриганти­на» у Бердянську, я записува­ла інтерв’ю з паном Володими­ром… у його готельному номері. Так, я не 17-річна абітурієнт­ка, але якщо у чоловіка є така слабинка, то це би мало якось проявитися… Ми говорили про кіно, його ролі і тяжку роботу у шахті перед вступом. Ввечері за одним столом уся акторська і журналістська братія відпочива­ла. Усі були як на долоні. Талаш­ко був постійно з нами. Я нічого такого за ним не помітила.

На захист актора виступи­ла режисер Галина Шигаєва. В ексклюзивному коментарі для «ВЗ» пані Галина сказала:

— Про цього чоловіка навіть подумати таке не можна. Ми давно знімали фільми на кіно­студії імені Довженка. Молоді були. За Володею ніхто не по­мічав походів «наліво». Не можу навіть підібрати слів, щоб цей бруд прокоментувати. Хтось хоче пропіаритися на сканда­лі? За наклеп треба подавати до суду.

Не може цього зрозуміти і ак­триса, викладач, доцент ка­федри режисури телебачен­ня Київського національного університету імені Карпенка-Карого Наталія Дніпренко.

— Робитиму все для того, щоб цю інформацію спросту­вати, — каже пані Наталія. — Ми разом викладаємо у театраль­ному понад 15 років. Однак ще з того часу, коли ми у 80-х, мо­лоді і красиві, працювали у Теа­трі кіноактора, я добре знаю Во­лодимира не лише по сцені, а й у побуті. Він — високомораль­на людина. Мабуть, це якась по­милка, що саме його звинувачу­ють у сексуальних домаганнях. Добре ім’я легко заплямити.

Відома актриса, легенда українського кіно Галина Сули­ма (головна роль у фільмі Олеся Янчука «Голод-33». — Г. Я.), також не може оговтатися від чуток.

— Я колись також була моло­дою і красивою, — каже пані Га­лина. — Але знала, що все за­лежить лише від мене. Могла відмовитися від ролі, якщо вона мені могла дістатися ін­шим шляхом. Катрін Деньов ка­зала, що дуже багато залежить від жінки — у мистецтві, кіно і у побуті. Це жінка вирішує, з ким вона хоче бути. Володю знаю усе своє життя. Це — мегапоряд­на людина. Є люди, при яких не можна матюкатися. До таких на­лежить Володя — інтелігент з ве­ликої літери. Він гостинна люди­на. Він не актор якогось там, як написала одна журналістка «со­ветского кина», а актор на всі часи. У нього є такий внутрішній закон, якого у багатьох, на жаль, немає…

Виконувачка обов’язків ректора університету імені Карпенка-Карого Галина Ми­ленька каже, що раніше не чула про жоден подібний випадок. В університеті перевірять зая­ви колишніх студенток, які зви­нувачують Володимира Талаш­ка у домаганнях. «Обговорюємо створення робочої комісії для з’ясування фактів, викладених у цьому пості. Можливо, на час проведення розслідування Та­лашка відсторонять від вико­нання обов’язків, якщо так вирі­шить ця комісія. Якщо ці факти будуть підтверджені не просто враженнями від спілкування з викладачем, підключать юрис­тів і застосують жорсткі заходи аж до звільнення викладача», — каже пані Миленька.

На скандальну історію відре­агував міністр культури Олек­сандр Ткаченко та ініціював службове розслідування. Сам Володимир Талашко усі звину­вачення відкидає і вважає істо­рії імовірно потерпілих накле­пом…

Читайте також: Перукарка зняла з клієнтки «скальп»!

Схожі новини