Бурі змінюють графік і силу: науковці назвали дату піку геомагнітного спалаху
Дата піку геомагнітного спалаху припаде на 20-22 грудня
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/426339/263288.jpg)
Астрофізики Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця ФІАН оновили прогноз магнітних бур на грудень. Раніше 19 грудня вони прогнозували магнітну бурю класу G1. Однак тепер науковці уточнили, що дата піку геомагнітного спалаху, що розпочався 18 (раніше говорили про 17) грудня, припаде на 20−22 числа.
І буде це найсерйозніша у цьому місяці буря. Тому вона може спровокувати проблеми навіть у людей без метеозалежності. На піку ця магнітна буря, за прогнозом, досягне рівня G2. Учені зазначають, що метеозалежні особи можуть відчувати проблеми зі сном вже з вечора суботи. У них може спостерігатися нервозність або, навпаки, апатія. Також у метеозалежних вже увечері Дня святого Миколая може розболітися голова.
За даними NASA, закінчиться буря лише ввечері 24 грудня. Хоча вже 23-го числа вона піде на спад, а до стандартного показника рівня геомагнітної напруженості атмосфери Землі повернеться лише 25 грудня.
Нагадаємо, серед симптомів, які можуть з'явитися у вказані дні: мігрень, дратівливість, прояви агресії. Працездатність і концентрація уваги почнуть падати. Також можливі стрибки тиску. Лікарі кажуть, що навіть здорові люди можуть у дні сильного геомагнітного шторму відчувати нездужання — втому, дратівливість, головні болі.
Особливо в зоні ризику будуть такі категорії громадян: жінки, в тому числі вагітні; діти; літні люди; особи з хронічними захворюваннями та з хворобами серця.
Дуже обережними потрібно бути людям, які страждають від серцево-судинних захворювань: носіть з собою таблетки, не пийте алкоголь, у жодному разі не хвилюйтеся.
У зазначений період можуть загостритися хронічні захворювання. Тому заздалегідь підготуйте лікарські препарати, які можуть знадобитися вам або вашим близьким.
Дітям, вагітним і людям похилого віку не потрібно проявляти особливих активностей, проведіть період максимально спокійно.
23 і 24 грудня будуть відгомони бур, але потім фон стабілізується — багато відчують поліпшення самопочуття. Минуть головні болі, нормалізується тиск, прийде здоровий сон.
Наступне збурення магнітосфери очікувалося 26 грудня і мало тривати один день, і у кінці місяця — 29−30 грудня. Але, за оновленою інформацією, цієї геомагнітної активності вчені уже не очікують. Хоча й не виключають можливості нових спалахів на Сонці і вітрових потоків його енергії, що й спричиняють виникнення геомагнітних коливань, штормів і бур. Тож, попри обнадійливі передбачення новорічної геомагнітної ситуації, і у ці дні не варто втрачати пильності та уважного дбайливого ставлення до свого самопочуття та здоров’я!