Котяча сміхотерапія для онкохворого господаря
Черстві скептики з недовірою ставляться до дивовижних історій з тваринами
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/425010/kit-l.jpg)
Не вірять у їхнє благородство, жертовність, дружбу, добру душу. Вважають це чиїмись вигадками, буйною фантазією, домислами журналістів чи письменників задля отримання високих гонорарів. А ви послухайте ось це. Сам був свідком розказаного.
Ігор Валентинович за фахом — енергетик, обслуговував одну із вітчизняних атомних електростанцій. А ще його називають майстром на всі руки: дерево в його руках стає шафою, столом, дверима, підлогою, стільницею, табуреткою. Розуміється на техніці, залюбки порається у полі, плекає сад і квіти. Окрім того, дуже любить тварин. Домашні свинки, кури, качки, собаки, коти так прив’язалися до нього, що ходять по п’ятах. Поїдять і норовлять примоститися десь близько господаря, який для них завжди знайде добре слово. У сусідів немає шпаків, а до пана Ігоря вони, вдоволені тим, що зробив для них хатинки, злітаються — ніби хочуть віддячитися своїми піснеспівами.
Кілька тижнів тому ґазда тяжко захворів. Після обстеження в онколога став сумним: далася взнаки надлишкова радіація, яку підхопив на колишній роботі. Переживає за своє хазяйство — на кого залишить його, коли ляже в лікарню? Найбільше переживає за собак, які своїм грайливим характером останніми роками розбавляли його самотність.
Сум, що вселився в Ігоря Валентиновича, немовби відчули його улюбленці. Стали смирнішими, зайвий раз не потурбують його своїм гавкотом чи кукуріканням. Коли їдять, не просять добавки. А оце днями…
Домашня Мурка живе на стриху стодоли. Справно робить свою котячу справу. Може, і хотіла б полежати на м’якому диванчику у хаті, але в оселю її не пускають Броня з Мухою — мовляв, як і ми, собаки, знай своє місце. Але після того, як настрій господаря змінився, перемінилася і Мурка. Стала сміливішою. Незважаючи на близьку присутність вороже налаштованих до неї гавкунів, почала тулитися до пана Ігоря. Немовби хотіла зігріти його своїм теплом, відволікти від невеселих дум, приглушити біль.
Найбільше здивувала ґазду минулого понеділка. Такого Ігор Валентинович не бачив усі останні шість років, відколи живе на його обійсті. Зранку киця помчала у поля і незабаром повернулася звідти із живою мишкою у зубах. Через вхідні двері і коридор прошмигнула на кухню, де саме пив ліки хазяїн, муркнула — і поклала свій трофей перед його ногами. Мовляв, подивися, яка я роботяща!
Приголомшена полоном мишка оклигала і давай повзати туди-сюди по підлозі. Киця лапкою відсувала її від прочинених дверей і віника, за яким та хотіла сховатися. Перевертала, грайливо підкидала. І весь час зиркала на ґазду — чи подобається йому ця забава? А Ігор Валентинович не міг стримати сміху від побаченого. Кількахвилинне «кіно» від Мурки його розвеселило. Голосно розсміявся. Вперше за останні кільканадцять днів…
Після сеансу котячої сміхотерапії подумки подякував за позитив і Мурці, і мишці. Першу узяв під пахву, погладив, що та аж прогнула спинку, сказав кілька компліментів. А другій підставив ящик і дав сховатися між старими газетами. Через кілька хвилин виніс полонянку у зарості малини — нехай шукає собі там свою нірку.
До кінця того дня у пана Ігоря був колишній — піднесений настрій. Забезпечили його ті, про яких несправедливо кажуть — німина…