«Колискові для Олекси»
Так називається проєкт, у якому братимуть участь діти з аутизмом
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/420589/puliaieva.jpg)
2016 року побачив світ перший аудіоальбом проєкту «Колискові для Олекси», авторкою якого є співачка Соломія Чубай — мама хлопчика з високофункційним аутизмом Аспергера.
Олекса навчається у Львівській середній загальноосвітній школі східних мов та східних бойових мистецтв «Будокан» з поглибленим вивченням іноземних мов. Новий альбом, над яким працює зараз Соломія Чубай, — це не просто історія про Олексу. Це музика для заспокоєння, настрою, відчуття внутрішнього щастя та гармонії.
/wz.lviv.ua/images/articles/2020/09/Puliaieva-1.jpg)
— Соломіє, у чому особливість нового альбому? — запитую.
— На деяких музичних інструментах гратимуть діти з аутизмом, — каже Соломія Чубай. — Співатиму я і хор «Дударик». Альбом вийшов навіть більш танцювальним, ніж колисковим. Тут є і спокійні пісні, і більш рухливі, які можна слухати і вдома, і під час якихось святкувань, і у машині. Це буде диск і книжка з нотами, яку ми розповсюдимо по музичних школах всієї України. Альбом можна буде також почути на всіх музичних платформах. Буде він і у вільному доступі в Інтернеті. 2 жовтня відбудеться перша онлайн-презентація цього альбому.
— Як добирали дітей для участі у проєкті?
— Я написала у нашій спільноті батьків дітей з аутизмом і попросила порадити, кого можна було би взяти у проєкт. Мені порадили звернутися до Хав’єра Долукаса Пелайо, який у музичній школі викладає музику дітям з аутизмом. Ми зустрілися з Хав’єром і домовилися, що він підготує кількох дітей до участі у проєкті. У нього своя унікальна методика викладання — кольорові нотки, малюнки з ритмом. Є дуже складні діти, які кусаються, б’ються… Але Хав’єр вміє їх заспокоїти. Є учні з абсолютним слухом. Ми відібрали сімох дітей, які гратимуть на перкусії, скрипці тощо. Не виключаю також і Олексу з цього проєкту. Ми з ним намалювали дизайн нових колискових. Не захотів співати, але над дизайном ми з ним працювали. Це його планета, на якій росте дерево, воно дає кисень, його зрубують, а воно все одно виростає. Ціла історія.