«Морська вода робиться в акваріальній зоні океанаріуму»
У колишньому кінотеатрі «Київ» відкриють приватний океанаріум
/wz.lviv.ua/images/articles/_cover/418393/okeanfoto.jpg)
У Львові відкривають… океанаріум. Відкриття планується до 20 серпня. Як йдеться на ФБ-сторінці «Океанаріум Львів», заклад розташовується на пр. Шевченка, 8 (приміщення колишнього кінотеатру «Київ»). Як йдеться на сайті закладу, тут плаватимуть каліфорнійський скат, мурена зірчаста, довгоголкова риба-їжак та інші екзотичні морські тварини. Буде 3D-шоу на великому панно та «підводний тунель».
Хто інвестор цієї атракції? Як пише видання «Наші гроші», ще у 2017 році реконструкцію будинку на пр. Шевченка, 8 виконком Львівської міськради погодив найбагатшому депутату ЛМР, бізнесмену Григорію Козловському та Валентині Свіщовій (це мама давнього бізнес-партнера Козловського — Олександра Свіщова і бабуся 26-річного депутата ЛМР Віталія Свіщова). Виконком схвалив містобудівні умови та обмеження на реконструкцію колишнього кінотеатру, де мали надбудувати третій та мансардний поверхи.
У коментарях на сторінці океанаріуму дописувачі сторінки одразу почали ставити логічні питання: як туди доставлятимуть морську воду? Модератор «океанської» сторінки відповів дещо заплутано: «Морська вода робиться в акваріальній зоні океанаріуму» (тобто у воду просто сипатимуть сіль? — Авт.).
Діти до трьох років зможуть відвідати океанаріум безкоштовно. Для решти відвідувачів ціни будуть кусючими: діти 3−13 років — 150 грн, студенти денної форми та підлітки (14−17 років) — 200 грн, дорослі — 250 грн.
Океанаріум — не перша «морська атракція» у Львові. У 2018 році той же Григорій Козловський відкрив на площі Ринок ресторан «36По», родзинкою якого став великий двоповерховий акваріум із живими акулами. Щоранку риб-хижаків годує з рук аквалангіст. Як розповіла адміністратор ресторану «36По», зараз в акваріумі є велика плямиста акула Лоло і п’ять акул-катранів. До карантину акула була зіркою шоу «Поцілунок із акулою». Але з початком карантинних заходів шоу не влаштовують. У закладі працюють лише літні майданчики, тераса 5−6 поверхів, «тераса Антонова» та 1-й поверх, де власне можна подивитися на акваріум. Тут наразі чекають лише відвідувачів, а екскурсії планують відновити після закінчення карантинних заходів.
Довідка «ВЗ»
Будівлю, де відкриється океанаріум, збудувала у 1912 році фірма Івана Левинського. З самого початку тут діяв кінотеатр «Фрашка», проєкт інтер’єру якого виконав відомий львівський архітектор Альфред Захарєвич. За більш ніж сторічну історію кінотеатр декілька разів змінював власників, а відповідно й назву. У довоєнні роки кіно мало назву «Штука», «Кінетофон Едисона», «Кіно Червоного хреста», «Химера», під час «пришестя совітів» — «Стахановець» і «Київ». До 2015 року кінотеатр був на балансі Львівської міськради. Але через низьку відвідуваність перший поверх віддали в оренду приватним підприємцям.